Domaći nogometodluka na wembleyu

Matematika Lige nacija: ‘Vatreni’ mogu do prvog mjesta, ali i izgubiti status nositelja

17. listopada 2018. - 22:35
trening_reprezentacija07-081018

Stadion Benito Villamarin u Sevilli (domicil Betisa) smatrao se jednim od bastiona nepobjedivosti španjolske nogometne reprezentacije. Ondje je ''furija'', do utakmice s Engleskom u ponedjeljak navečer, odigrala 14 utakmica i ostvarila 13 pobjeda!

Sraz Španjolske i Engleske po mnogočemu je bio - neshvatljiv i neočekivan. U svega 20-ak minuta (sredinom) prvog poluvremena Engleska je ''napunila'' domaću mrežu. Povela je 3:0! Zanimljivo da je čak dva pogotka postigao Raheem Sterling, napadač čija je golgeterska apstinencija trajala preko tri godine (odnosno 1.102 dana). Do kraja utakmice španjolska je momčad (uz posjed lopte 70:30) uputila prema engleskim vratima 27 lopti. No, samo su dvije pronašle put do mreže.

Englezi su tijekom 90 minuta prema suparničkim vratima šutnuli pe...

19. travanj 2024 14:40