Domaći nogometutakmica generacije - do nedjelje

Perišić i Mandžukić nakon epske drame u Moskvi odveli 'vatrene' u finale!

Piše D. Pe.
12. srpnja 2018. - 00:34

Nogometaši Hrvatske plasirali su se u finale SP u Rusiji nakon što su u srijedu u Moskvi u polufinalnom susretu svladali Englesku sa 2-1 nakon produžetaka, a pobjednički gol zabio je Mario Mandžukić u 109. minuti.

Prva opasna situacija na utakmici, u 5. minuti, rezultirala je pogotkom za Engleze. Luka Modrić je blizu 16-erca srušio Dele Allija, a Kieran Trippier je iz slobodnog udarca sa 20 metara zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu Hrvatska je zaigrala bolje i počele su se redati prilike. Prvo je u 65. minuti Perišić odapeo s vrha 16-erca, ali loptu je na putu do mreže uspio blokirati Walker.

Hrvatska dolazi do izjednačenja u 68. minuti. Vrsaljko je ubacio u peterac, a Perišić iz teške situacije nogom pogađa za 1-1.

Perišić si je u 72. minuti nakon driblinga u 16...

18. travanj 2024 23:33