Sport Domaći nogomet

utakmica generacije - do nedjelje

Perišić i Mandžukić nakon epske drame u Moskvi odveli 'vatrene' u finale!

Nogometaši Hrvatske plasirali su se u finale SP u Rusiji nakon što su u srijedu u Moskvi u polufinalnom susretu svladali Englesku sa 2-1 nakon produžetaka, a pobjednički gol zabio je Mario Mandžukić u 109. minuti.

Prva opasna situacija na utakmici, u 5. minuti, rezultirala je pogotkom za Engleze. Luka Modrić je blizu 16-erca srušio Dele Allija, a Kieran Trippier je iz slobodnog udarca sa 20 metara zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu Hrvatska je zaigrala bolje i počele su se redati prilike. Prvo je u 65. minuti Perišić odapeo s vrha 16-erca, ali loptu je na putu do mreže uspio blokirati Walker.

Hrvatska dolazi do izjednačenja u 68. minuti. Vrsaljko je ubacio u peterac, a Perišić iz teške situacije nogom pogađa za 1-1.

Perišić si je u 72. minuti nakon driblinga u 16-ercu oslobodio prostor i pucao, ali lopta pogađa vratnicu. Nova šansa za Hrvatsku stigla je u 83. minuti. Brozović je odlično uposlio Mandžukića, koji je sa 12 metara iskosa  opalio volej, ali ravno u vratara Pickforda.

Rezultat 1-1 ostao je i nakon 90 minuta, pa su uslijedili produžeci, a u produžecima prvu prigodu imali su Englezi, i to 99. minuti. Trippier je izveo korner, a Stonesov udarac glavom zaustavio je Vrsaljko, koji je loptu izbio sa gol-linije.

Krajem prvog produžetka (105+2) Perišić je ubacio nisku loptu u peterac, a Mandžukićev udarac nogom je obranio Pickford. U 108. minuti nova prilika za "vatrene". Rakitić je lukavo izveo korner za Brozovića, koji je iz trka opalio, ali pored gola.

I onda u 109. minuti nakon loše reakcije engleske obrane, Perišić je glavom prebacio loptu do Mandžukića koji ljevicom zabija za pobjedu 2-1.

Tako će Hrvatska u finalu 15. srpnja u Moskvi na stadionu Lužnjiki igrati protiv Francuske, koja je u polufinalu dobila Belgiju sa 1-0. Za treće mjesto će 14. srpnja u Sankt Peterburgu igrati Belgija i Engleska.

IZ MINUTE U MINUTU

'Vatreni' će večeras će istrčati na stadion Lužniki na polufinale Svjetskog prvenstva u borbi za povijesno finale!  Prijenos povijesnog okršaja s Englezima koji se igra točno na dan osvajanja vatrene bronce 1998. godine pratite na portalu Slobodne Dalmacije od 20.00 sati

HRVATSKA - ENGLESKA 2:1

HRVATSKA (4-2-3-1): Subašić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić - Brozović, Rakitić - Rebić, Modrić, Perišić - Mandžukić

ENGLESKA (3-5-2): Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Alli, Henderson, Lingard, Young - Sterling, Kane

123 - opasan slobodnjak sa 30 metara za Englesku....kraj ..u finalu smo!!!!!!!!

122 - još dvije minute

120 - igrat će se još 4 minute

119 - sam je Kramarić iskosa na 10 metara, lopta ide pored gola, šteta

118 - izlazi Modrić, ulazi Badelj

115 - tuče Brozović, brani Pickford...Trippier ne može nastaviti zbog ozljede, igrat će Englezi s 10 igrača do kraja

114 - izašao je Mandžukić, ušao Ćorluka

113 - Pivarić do Perišića, udarac sa osam metara odbija Stones u korner

110 - 10 minuta smo do finala

109 - najviši u skoku je bio Perišić, proslijedio glavom loptu naprijed, utrčao je Mandžo i zabio sa sedam metara!

109 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL - Mandžo

107 - Rakitić do Brozovića na osam metara iskosa, ali udarac je neprecizan

107 - napali su naši

106 - počeo je rasplet ove epske drame

Kraj prvog produžetka

106 - uffff - odličan ubačaj Perišića, Mandžo puca sa šest metara, Pickford spašava Engleze!!!!

Nevjerojatna odbrana

105 - odlična kontra završila je udarcem Rakitića sa 13 metara, nažalost lopta je završila u bloku