Sport Domaći nogomet

nisu predali krunu

Još nije gotovo: Riječani pobjedom utihnuli Maksimir i odgodili proslavu titule

Spoznaju da treneru Dinama Nikoli Jurčeviću nedostaju devetorica igrača navijači su mogli registrirati već u 2. minuti susreta. Debitant Karlo Muhar poklonio je loptu gostujućem napadaču Čolaku, 30-ak metara od Dinamovih vratiju. U situaciji ''jedan na jedan'' Čolak je prebacio domaćeg vratara Livakovića, no njegov je šut ''obranila'' - vratnica.

Nedorečenost Dinamove igre postala je još očitijom od 24.minute kada je ozlijeđenog Ćorića nadomjestio još jedan debitant - Neven Đurasek. Prvijenac za Dinamovu momčad upisali su i Brazilac Gabriel, te Borna Miklić. Konkretniju igru gosti su materijalizirali u 38. minuti. Ganac Acosty majstorski je s 20-ak metara pogodio rašlje Dinamovih vratiju. Perić i Lecjaks zakasnili su u blok.

Dinamo je nešto bolje izgledao u nastavku. Iz drugog dijela pamtimo i dvije prigode ''modrih'' za izjednačenje. Prvo je Gojak u 51. minuti s pet metara glavom loptu proslijedio u naručje suparničkog vratara, a onda je Gavranović u 58. minuti propustio pogotkom zaključiti odličnu akciju Hajrovića i Soudanija. Švicarski je reprezentativac izgubio korak i s pet metara - promašio vrata.

Konac susreta Riječani su dočekali valjajući se po travnjaku ne bi li ušićarili pokoju minutu. Makjavelističko shvaćanje nogometa gostujućih nogometaša - ''cilj opravdava sredstvo'', prihvatio je i sudac Marić. Pa ipak, zasluženost riječke pobjede nitko ne može osporiti.

Semafor Maksimira

Dinamo – Rijeka 0:1

Zagreb - Stadion u Maksimiru. Gledatelja 5.017. Utakmica 32. kola Prve HNL: Dinamo - Rijeka 0:1 (0:1).

Sudac: Bruno Marić (Daruvar) - 6.

Strijelci: 0:1 Acosty (38).

Najbolji igrač: Maxwell Acosty (Rijeka).

Dinamo (4-2-3-1): Livaković (6) - Stojanović (6), Gabriel (6), Perić (5,5), Lecjaks (5) - Muhar (5), Gojak (5,5) (od 72. Miklić -) - Soudani (6), Ćorić (-) (od 25. Đurasek 6), Hajrović (6) - Gavranović (5,5).

Rijeka (4-2-3-1): Sluga (6) - Zuta (6), Župarić (6), Punčec (6), Leovac (6) - Bradarić (6,5), Grahovac (6) - Acosty (7) (od 67. Kvržić -), Pavičić (6), Črnic (6) (od 57. Gorgon ) - Čolak (5,5) (od 89. Puljić -).