Domaći nogometvratili se na treće mjesto

Osijek svladao Rijeku u malom derbiju

17. veljače 2018. - 18:17

U utakmici 22. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Rijeku s 2-1 (0-0) i probili se na treće mjesto.

Derbi u Osijeku započeo je crvenim kartonom braniča Rijeke Darija Župarića, no domaći nogometaši nisu uspjeli realizirati tu prednost u prvih 45 minuta. Ali, već u četvrtoj minuti drugog dijela Alen Grgić snažnim udarcem iz blizine prisiljava vratara Rijeke Simonu Slugu da praktički sam ugura loptu u mrežu. U 56. minuti dosuđen je kazneni udarac za Osijek kojeg je sigurno u pogodak pretvorio Haris Hajradinović. Tri minute prije kraja Domagoj Pavičić preciznim udarcem postiže počasni gol za Rijeku.

Osijek je na trećem mjestu preskočio Rijeku s 39 bodova, dok je prvak sada četvrti s 39. Vodi Dinamo s 53 ispred Hajduka (41).