Sport Domaći nogomet

Juventus - Barcelona 1:3

Barcelona osvojila peti naslov Lige prvaka; Rakitić: Nije bilo nimalo lako, ali mislim da smo potpuno zaslužili ovu pobjedu

Utakmica je za Katalonce počela idealno. Već u četvrtoj minuti Neymar je proigrao Iniestu, ovaj idealno ostavio loptu Rakitiću, koji je sa 7-8 metara ljevicom pogodio pored Buffona. Šesnaest dodavanja izveli su igrači Barcelone u pripremi tog pogotka. Toliko o momčadskom radu.

Ubrzo je trebalo biti i 2:0, no prvo je Neymar pucao pored gola nakon solo-prodora, a onda je Buffon fantastično obranio šut Alvesa. Juve se nakon toga stabilizirao, čak je imao i poluprilike preko Marchisija i Morate. Pred kraj prvog dijela u dva je navrata opasan bio Suarez, ali ne i precizan.

U otvaranju drugog poluvremena Barcelona je stisnula, baš kao u početku susreta. Kontru pet na tri vodio je Rakitić i dodao do Suareza, čiji je udarac Buffon obranio. Pucao je i Messi, ali pored gola.

Barcelona je u 55. minuti skupo platila promašaje. Tevez je izmakao pažnji Piquea i pucao iz okreta, Ter Stegen je odbio ali samo do Morate, kojemu s pet metara nije bilo teško zabiti za erupciju slavlja "crno-bijelog" dijela Olimpijskog stadiona.

Barca je ostala zbunjena, Juve je odjednom preuzeo igru i bio opasniji, no brzo su Španjolci opet poveli. U 68. je Buffon obranio Messijev udarac, ali na odbijancu je najbrži bio Suarez. Nedugo zatim opravdano je poništen gol Neymara zbog igranja rukom.

Do kraja je Juventus bio opasniji, pokušali su Pogba, Pereyra i Marchisio, ali je Barca u sedmoj minuti nadoknade golom Neymara nakon kontre ipak potvrdila peti naslov Lige prvaka.

(vb)

JUVENTUS - BARCELONA 1:3 (0:1)

Olimpijski stadion u Berlinu, finale Lige prvaka. Gledatelja 70.500.

Sudac: Cüneyt Cakir (Turska).

Strijelci: 0:1 Rakitić (4.), 1:1 Morata (55.), 1:2 Suarez (68.), 1:3 Neymar (90.+7).

Žuti kartoni: Vidal, Pogba (Juventus), Suarez (Barcelona).

Igrač utakmice:
Luis Suarez (Barcelona).

Juventus:
Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra (od 89. Coman) - Marchisio, Pirlo, Pogba - Vidal (od 79. Pereyra) - Tevez, Morata (od 85. Llorente).

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitić (od 90.+1 Mathieu), Busquets, Iniesta (od 78. Xavi) - Messi, Suarez (od 90.+6 Pedro), Neymar.

Rakitić: U novoj sezoni želimo uzeti sve trofeje

Ivan Rakitić: Ovo je finale i jasno da nije bilo nimalo lako. Bilo je jako dobro, ali mislim da smo potpuno zaslužili ovu pobjedu. Bolje smo odigrali susret, imali kvalitetne reakcije.

Nadam se samo da ćemo ovako nastaviti i sljedeće godine, uzeti sve trofeje, želimo pobjeđivati i osvajati titule

Luis Suarez: Ovo je nevjerojatno, tako jedinstveno, da bi osvojili titulu prvaska morate se pomučiti. Nakon izjednačenja morali smo podići igru na još jednu razinu više, ali nije nam bio problem jer imamo igrače koji mogu napraviti takvu razliku.

Zasluženo smo slavili, objektivno smo bili bolji, a najbolje od svega je duh ove momčadi i da smo bili jednistveni, jaki kao momčad tijeko cijele sezone.