Domaći nogometJuventus - Barcelona 1:3

Barcelona osvojila peti naslov Lige prvaka; Rakitić: Nije bilo nimalo lako, ali mislim da smo potpuno zaslužili ovu pobjedu

7. lipnja 2015. - 01:20
Utakmica je za Katalonce počela idealno. Već u četvrtoj minuti Neymar je proigrao Iniestu, ovaj idealno ostavio loptu Rakitiću, koji je sa 7-8 metara ljevicom pogodio pored Buffona. Šesnaest dodavanja izveli su igrači Barcelone u pripremi tog pogotka. Toliko o momčadskom radu.

Ubrzo je trebalo biti i 2:0, no prvo je Neymar pucao pored gola nakon solo-prodora, a onda je Buffon fantastično obranio šut Alvesa. Juve se nakon toga stabilizirao, čak je imao i poluprilike preko Marchisija i Morate. Pred kraj prvog dijela u dva je navrata opasan bio Suarez, ali ne i precizan.

U otvaranju drugog poluvremena Barcelona je stisnula, baš kao u početku susreta. Kontru pet na tri vodio je Rakitić i dodao do Suareza, čiji je udarac Buffon obranio. Pucao je i Messi, ali pored gola.