Sport Domaći nogomet

Real - Juventus prvo poluvrijeme x

Marko Didić: Na utakmicu Bayern - Barcelona igram više od tri gola

/ Igraj, samo hrvatsku ligu, to ti dobro leži" savjetuju me prijatelji i čitatelji kolumne. I doista, pogodio sam u prošloj kolumni i pobjedu Slaven Belupa i remi Istre i Zadra. Urednik je te moje prognoze stavio i u naslov, tako da sam ispao jako pametan, a to što sam promašio ostalih pet parova - ništa. Pa pamte se samo naslovi, ha, ha...

Radim prekovremeno i ovaj uradak objavljujemo u utorak zbog dvije utakmice polufinala Lige prvaka i dvije utakmice polufinala Lige UEFA-a a hendikep je što ostala tri para moram potražiti u drugim europskim ligama.

Kako u Turskoj nogomet puno više znači za navijače, biznis i sponzore, nego u Austriji ili Švedskoj, tako sam odlučio parove naći u toj zemlji i u toj ligi.

Na utakmici Bayern - Barcelona igram da će biti postignuta više od tri gola. Pepu Guardioli je neka stvar "oksidirala" nakon uvjerljivog poraza na Camp Nou, a on misli da ima snage da svome nekadašnjem klubu ipak uzvrati i neće moći ni htjeti kalkulirati. Misli da je njegova taktaktika važnija od igračkog limita i u tome je problem.

To što mu je Alaba posrtao i protiv Augsburga i što Boateng i dalje zuji kao pčelica koja skuplja med, domaći trener ne vidi. Mislio sam da će i kladionica ovu opciju vrednovati više, a oni daju koeficijent 2,50. Dakle nije ni po bukmejkerima nije neostvariva ova opcija.

Na uvratnoj utakmici Real - Juventus, uostalom kao i u prvom ogledu igram da će prvo poluvrijeme završiti neriješeno. Real ne igra brzo kao Barcelona i cijeli njegov sustav je usmjeren na Ronalda. Sa Baleom koji nije u formi Real će napadati polako po jednoj strani preko Ronalda, a to crno-bijeli preuzimanjem igrača i prostora mogu izdržati, barem prvo poluvrijeme.

Dnipro u ligi UEFE dočekuje Napoli čiji je predsjednik Laurentiis ljut na suce iz prve utakmice kada je Seleznyov dao izjednačujući gol iz ofsajda. Igram prvo poluvrijeme neriješeno, uz napomenu da je Dnipro u drugom poluvremenu rušio i izbacivao svoje dosadašnje protivnike kao što su francuski St.Etienne i belgijski Club Brugge.

Unatoč drastičnom porazu od 3-0 u prvoj utakmici protiv Seville, Fiorentina je pokazala da još uvijek nije za otpis i zato na ovoj utakmici igram jedinicu. Salah, Gomez, Badelj i društvo će teško proći dalje, ali će se truditi pobjediti. Još da "pametna" uprava nije prije par mjeseci prodala krilnog napadača Kolumbijca Juan Cuadradaa u Chelesea, njihova igra bi bila puno ubojitija, a rezultat sigurno povoljniji nego ovaj. .Ali ne možeš juriti Europu i juriti novce od Engleza, zar ne?

U turskoj ligi svi sigurni parovi su garnirani malim koeficijnetima, pa mi idemo na one teške. Trabzon koji je pod "kažem ja" - Vahidom Halihodžićem napravio start za zaborav, sada se vadi i juri mjesto za Europu.I Bursa zna ugristi, imaju dobru kontru i nisu momčad koja se predaje, a i oni jure europsko mjesto. Ipak između opcije pobjede na Trabzon i više od 3 gola odlučujem se za golijadu.

Kasimpasa koja je vrlo bogat klub i imalegionara više nego Legija stranaca je došla u situaciju da se bori za opstanak, ali neki zadnji rezultati su ih izvadili iz ambisa. Zato mislim da će već prvo poluvrijeme "paše" voditi protiv otpisanog Balikesirspora koji je sa 20 bodova siguran putnik u drugu ligu.

I Rizespor se guši u borbi za opstanak i ako u tvrdom Gaziantepu ne uzmu bodove, mrtvi su i zato igram dvojku. Gaziantep je relano bolji, pa Biliću su otrgnuli dva boda remijem sa njegovim Besiktasom ovaj vikend, ali ne vidim motiva zašto bi se i sada trudili kada na tablici ne mogu ni gore ni dolje. Jedino da ne odigraju za nekog drugog davljenika i pobjede Rize?