Sport Domaći nogomet

vida i kalinić strijelci

Hrvatska na Benkov pogon svladala Južnu Koreju

/ Drago Sopta / HNS

Hrvatska nogometna reprezentacija slavila je u prijateljskoj utakmici u Jeonjuu s 2-1 protiv domaćina Južne Koreje. S pomlađenom i više manje "rezervnom" momčadi Hrvatska je svladala neugodnog domaćina pogocima Domagoja Vide i Nikole Kalinića u razmaku od šest minuta drugog poluvremena. Nakon ne previše zanimljivih prvih 45 minuta, Koreja je bolje otvorila nastavak te bila opasnija reprezentacija, no Hrvatska je u 65. iskoristila prekid i povela s 1-0.

Ivan Rakitić je iz slobodnog udarca po sredini gola s nekih 35 metara ubacio loptu na peterac, gdje ju je glavnom Leon Benko proslijedio do Domagoja Vide, a ovaj ju, također glavom, poslao u mrežu za svoj prvi pogodak u nacionalnom dresu.

Šest minuta kasnije Ivan Perišić je nabacio u peterac s lijeve strane našeg napada, a loptu je, potpuno neometan, u mrežu pospremio Nikola Kalinić.

Poraz je pogotkom u posljednjim minutama utakmice ublažio Keun-Ho Lee.

TS

Južna Koreja - Hrvatska 1:2

Južna Koreja: Kim S., Kim Y., Park, Hong, Kim Ch., Ha, Go, Lee K., Lee M., Son, Ji

Hrvatska: Krešić, Vida, Lovren, Bubnjić, Srna, Ademi, Rakitić, Milić, Perišić, Kalinić, Eduardo

Tijek susreta:

0 - Stadion u Jeonju prima 43 tisuća gledatelja i gotovo je ispunjen do posljednjeg mjesta.

1 - Počela je utakmica.

5 - Prvu dobru priliku imala je Hrvatska. Eduardo je odlično uposlio Nikolu Kalinića, no on puca preko gola.

10 - Bez novih uzbuđenja na Jeonju.

20 - Novih deset minuta za zaborav.

21 - Konačno malo uzbuđenja. Rakitić je uposlio Srnu na 18 metara, ali udarac odlazi malo pored desne vratnice.

22 - Krešić je na vrijeme zatvorio kut i spriječio prvu akciju domaćina.

31 - Udarac Kwaka glavom odlazi preko grede.

35 - Umalo gol za Hrvatsku. Perišić je po desnoj stranu povukao, uposlio Raktića čiji snažni udarac brani domaći vratar, a iz odbijanca je pokušao Kalinić, no Kim brani nogom.

42 - Dugo su Korejanci pleli pred našim vratima, no bez uspjeha.

POLUVRIJEME

46 - Pivarić je ušao u nastavak umjesto Milića.

48 - Dva pokušaja Korejanaca na otvaranja drugog poluvremena.

58 - Benko umjesto Dudua.

61 - Nova dva naleta Korejaca, ne bi čudilo da Vatreni prime gol.

65 - Vida 0:1! Benko je glavom ubacio u peterac, a Vida je zabio prvi gol za Hrvatsku.

71 - Kalinić 0:2! Pivarić ubacio u sredinu gdje Kalinić šalje loptu u mrežu glavom.

72 - Strijelca Kalinića Štimac mijenja Halilovićem.

76 - Krešić kiksa odličan udarac domaćih u korner.

80 - Nai stoperi čiste potencijalno dobru šansu za Korejance.

81 - Požutio je čovjek utakmice Benko, a umjesto Perišića posljednjih 10 minuta igrat će Tomasov.

86 - Benko puca u bliži kut, no domaći vratar brani.

88 - Žuti karton Vida.

90 - Igrat će se još 4 minute.

93 - Krešića mijenja Ježina.

90+4 - Keun-Ho Lee zabija za 1:2, a Ježina neće po dobrom pamtiti minutu koliko je dobio u Koreji.