Sport Dalmacija u balunu

derbi druge lige

Croatia bolja od Dinama: gostujući trener požurio s izmjenama, a zatim je zabio joker s klupe i donio veliko veselje navijačima u Zmijavcima

Derbi 11.kola odigran je u Zmijavcima prvi put po komercijalnom programu HNTV-a, utakmica se mogla gledati u svim dijelovima Hrvatske. Snimke gledatelja iz Zmijavaca njih oko 1200 otišle su cijelu Hrvatsku, tako je komentator pohvalio Croatiju kao i atmosferu u Zmijavcima.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, boj se vodio između dva šesnaesterca, a gosti iz Zagreba nisu imali ozbiljnu prigodu. Jedinu jedinu izdvajamo u 18. minuti velika prigoda za Croatiju, sjajno je Begić uposlio Llanosa, a ovaj je iskosa s 11 metara pucao, ali je pogodio stativu na sreću golmana Jurića.

U nastavku u 47. minuti dupli pas Čalušića i Šute, Čalušić je pucao s deset metra iskosa, Jurić odbio a s par metara Šuto nije uspio doći do lopte. U 58. minuti vrlo dobri Čalušić probio je desni bok, dodao loptu u šesnaesterac gostiju gdje Gudelj sa 7-8 metara sam kao duh promašuje cijelu loptu, za novu propuštenu priliku.

U 60. minuti Bauk glavom puca nakon kornera Llanosa, ali Jurić ispod grede vadi loptu. U 82. minuti Dinamo je ostao s igračem manje, zbog ozljede igru nije mogao nastaviti Ilija Bagarić, a kako je trener Jovičević prije toga promijenio trećeg igrača gosti su do kraja susreta ostali s desetoricom. Kao da je učinio uslugu domaćinu, igrala se 86. minuta, centrirao je Serdarušić, a joker s klupe Ćapin je ostao sam na pet metara, pucao glavom ali preko gola. Minutu poslije dobre zamjene Todorić probija desni bok, snažno centrira, a lopta je idealna za Ćapina koji glavom pogađa mrežu Jurića. Za vodstvo Croatije i oduševljenje svih navijača, a posebno Noćnih Jahača koji su u jednu ruku i pomogli Croatiji da dođe do pobjede.

U sudačkoj nadoknadi Todorić ponovno centrira s istog mjesta, ali sada Ćapin puca 16 metara nogom, ali njegov udarac završio je pored gola.

- Zadovoljan sam atmosferom, čestitam Croatiji na pobjedi. Bila je to dobra utakmica protekla u otvorenoj igri i u posljednjih deset minuta mi smo bili s igračem manje, napravio sam malo prije toga zamjenu i prevario se. Croatia je to iskoristila postigla je jedan pogodak i pobijedila zasluženo. Želim Croatiji nastavak uspješan u nastavku prvenstva – kazao je Igor Jovičević, trener Modrih

- Ponosni smo na to kakav ambijent imamo, to nema nitko u drugoj ligi. Moji igrači dali su sve od sebe, stalno pritiskali Dinamo, postigli jedan pogodak i zasluženo pobijedili. Moramo poboljšati realizaciju da bismo u utakmici gdje smo dominanti pretvorili u svoju korist i pobijedili.