Sport Dalmacija u balunu

dalmatinski derbi

Šibenčani nastavili pobjednički niz: pošteno su se namučili, ali su zadržali mjesto na vrhu

Šibenik je zadovoljniji poslije dalmatinskog i drugoligaškog derbija. Naime, 'narančasti' su nastavili pobjedničku seriju, dok je Solinu pukao niz nepobjedivosti. Međutim, domaći su se morali pošteno namučiti da bi došli do tri boda.

Prvih 20-ak minuta Šibenik je imao terensku inicijativu, ali bili su i jalovi. Izuzevši udarce s distance Španje i Raka nisu ozbiljnije zaprijetili Topiću. Gosti su se strpljivo i organizirano branili i čekali bijeg jedinog pravog napadača Repića. Kada su to i dočekali imali su jedan kontinuirani napad u kojem su izveli četiri kornera za redom. Iz jednog od tih ubačaja imali su najbolju prigodu kada je Bašić- Šiško 'projektilom' s 20-ak metara uzdrmao Labrovićevu vratnicu. Domaći vratar je odlično reagirao u 28. minuti kada je istrčavanjem skoro do centra spriječio neugodnu kontru Solina. Najveću šansu za pogodak Šibenik je imao u 30. minuti, no nakn centaršuta Raka iz prekida, kapetan Vukorepa je s nekoliko metara promašio vrata.

U nastavku slična priča, Šibenik dominira u posjedu, ali malo kreira. Ipak, domaći su blizu golu u 57. minuti, ali udarac Pandže netko od obrambenih igrača Solina čisti s gol crte. Zaprijetili su i gosti u 60. minuti. Poslije greške Pajića zapucao je Kovačić, ali pored gola.

Konačno, solinski blok je pokleknuo u 84. minuti. Poslije kornera kojeg je izveo Kukec, branič Bilić je iz blizine u gužvi ugurao loptu u mrežu Topića.

Minutu kasnije mogli su domaći i podebljati prednost. U seniorskom debiju centrirao je nadareni kadet Laća, ali udarac Juričića skinuo je Topić. Ipak, do kraja je Šibenik bez većih problema uspio sačuvati pobjedu.

- Sretni smo zbog pobjede, posebno zbog Bilićevog prvijenca u dresu Šibenika. Pohvalio bih svoje igrače, jer su odigrali ustrajno do kraja utamice- kazao je Krunoslav Rendulić, trener Šibenika.

Njegov kolega s klupe Solina Boris Pavić je dodao:

- Odigrali smo dobru utakmicu, možda ne baš lepršavu jer smo morali pripaziti na golem napadački potencijal domaćih. Dosta smo unervozili Šibenik, koji je na koncu bio sretniji i spretniji.

Šubićevac

Šibenik - Solin 1:0 (0:0)

ŠIBENIK - Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 300. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) - 6,5. Strijelac: 1:0 Bilić (84.).

Najbolji igrač: Karlo Bilić (Šibenik).

Šibenik: Labrović (6,5), Pajić (6), Vukorepa (6,5), Pandža (7), Bilić (7), Ćurić (6), Španja (6,5) (od 76. Antunović -), Rak (6) (od 83. Laća -), Kukec (6,5), Prince (6) (od 61. Celić 6), Juričić (6).

Solin: Topić (6), Taraš (6), Tomić (6), Vulikić (6), Gulišija (5,5) (od 78. Mornar -), Bašić- Šiško (6), Ninčević (6) (od 86. Jelavić -), Puljić (5,5), Kaćunko (5,5) (od 75. Memaj -), Kovačić (6), Repić (6).