Sport Dalmacija u balunu

druga hnl

Iščupali bod u sudačkoj nadoknadi: Šibenčani na svom Šubićevcu igraju ozbiljno samo u drugom poluvremenu

druga hnl

Nogometaši Šibenika se ove sezone na Šubićevcu ponašaju kao na nekadašnjem „Trofeju Berlusconi". Turniru, na kojem bi se Inter, Juventus i Milan međusobno nadmetali samo 45 minuta. Momčad Borimira Perkovića na svom terenu igra ozbiljno samo u drugom poluvremenu. I igrom, i rezultatom sinoć je protiv Međimurja reprizirala nastup iz prvog kola u sudaru s Osijekom II. I tada su se Šibenčani vratili nakon minusa od dva pogotka. Čak su i asistent, i strijelac izjednačujućeg pogotka bili isti!

Za poravnanje rezultata je trebalo čekati sudačku nadoknadu. Kao i protiv Osječana, preciznu je loptu u šesnaesterac uputio Davor Kukec, a u buketu šibenskih igrača najviši je bio Boris Pandža.

Šibenčani su se morali i te kako namučiti kako bi izborili remi. Boljeg ih je rezultata koštao nevjerojatno nonšalantan pristup u prvom poluvremenu, kada su gostima sami servirali prilike. Iz jedne takve je u 16. minuti pao pogodak. Šare je neoprezno driblao na centru i predao loptu gostima. Začas se ispred vratara Labrovića našao Munivrana. Njegov je udarac spasio šibenski čuvar mreže, no na odbijancu je čekao Jan Marcijuš. Krilnom napadaču Međimurja nije bilo teško loptu poslati u praznu mrežu. Samo pet minuta poslije na semaforu je 0:2. Mario Munivrana ovoga puta nije propustio sam kazniti šibensku obranu. Nakon centaršuta s lijeve strane zavukao se, poput guje, između domaćih stopera i pogodio glavom pokraj Labrovića.

Šibenski su braniči, i ne samo oni, u prvom poluvremenu „ispadali" kao ratkape. U 30. minuti je sam pred Labrovićem izbio Pajić, ali je šibenski vratar pročitao namjeru desnog bočnog Međimuraca. Minutu poslije napokon prijeti i Šibenik. Vratar Nemec bio je nemoćan nakon pokušaja glavom Marka Bulata. Šibenski veznjak, međutim, nije imao sreće, jer je njegov udarac zaustavila stativa. U 39. je minuti Prince istaknuo kandidaturu za nagradu promašaj godine. Josip Maleš je napravio sve. Prošao svoga čuvara i poslužio Ganca, koji je stajao sam kao duh ispred gola. No, s pola je metra uspio pogoditi prečku! Četiri minute poslije nije se proslavio ni Maleš. Nakon finog centaršuta s desne strane pucao je daleko od gola, makar je bio usamljen na vrhu peterca. Sličan je promašaj reprizirao minutu poslije. Ovoga je puta lopta stigla s lijeve strane, ali je šibenski krilni igrač pucao ravno u vratara Nemeca.

Kada su u poluvremenu na teren istrčali šibenski tići, publika je ironično komentirala „kako bi i oni vjerojatno bili precizniji od prvotimaca!" Šibenski su navijači nakon tri minute drugog dijela malo ublažili kritike prema svojim nogometašima. Proradila je „afrička veza". Centaršut s desne strane lijepo je primirio Nigerijac Okechukwu i uposlio Princea. Ganski napadač ovoga puta nije promašio prazan gol. Imao je omaleni Prince priliku da vrati „narančaste" u egal. U 58. minuti ga je okomitom loptom izbacio Kukec. No, vratar Nemec je samo pogledom ispratio loptu, koja je pogodila vanjski dio mreže. Anemični su Šibenčani živnuli u drugom poluvremenu zahvaljujući rošadama u momčadi i još se jednom izvukli iz ponora.

Semafor

ŠIBENIK - MEĐIMURJE 2:2 (0:2)
ŠIBENIK - Stadion Šubićevac. Gledatelja 500.Sudac: Jakov Titlić (Hrvace) – 7.

Strijelci: 0:1 Marcijuš (16), 0:2 Munivrana (21), 1:2 Prince (48), 2:2 Pandža (90+1).

Najbolji igrač: Mario Munivrana (Međimurje).

ŠIBENIK: Labrović (5,5), Blaić (5,5), Pandža (6), Vukorepa (6), Šare (5) (od 35. Pecolaj 6), Celić (5,5), Bulat (5,5), Maleš (5)(od 46. Roca 6), Kukec (6,5), Okechukwu (6)(od 74. Fuštin 6), Prince (5,5).

MEĐIMURJE: Nemec (6), Pajić (6,5), Režić (6), Pušić (5), Brcković (6)(od 67. Malenović -), Zanjko (6,5), Marić (5,5)(od 51. Tkalčić 5,5), Hranilović (6), Munivrana (7)(od 71. Škvorc -), Marcijuš (6,5), Patafta (6).