Sport Dalmacija u balunu

Kvalifikacije za 1. hnl

Šibenik i Istra remizirali u jednosmjernoj utakmici, na Šubićevcu opet dekor za kakvim vapi velika većina hrvatskih stadiona

Nakon prvih 90 minuta kvalifikacija za popunu 1. HNL zadovoljniji su Istrani. Na Šubićevcu su odigrali 1:1, što je vrlo dobar rezultat za uzvrat u srijedu u Puli. Ili, gosti su ostvarili sve što su zacrtali. Šibenik su napustili neporaženi i uz to su postigli zgoditak u gostima koji vrijedi dvostruko.

S druge strane, narančasti nisu ostvarili plan da pobijede kod kuće i ne prime pogodak. Da sve ne bude crno za Šibenčane potrudio se Perica Šare koji je u završnici postigao gol nade. Tako je branič uspio ono što napadači Šibenika u pravilu promašuju. Naime, isto kao i protiv Cibalije, tako su i sinoć Šibenčani propustili niz izglednih prigoda:

- Istina, imamo muka s realizacijom. Kao da smo se zamjerili lopti koja nikako neće u mrežu. Gol Istre nas je presjekao, pa smo pali psihološki. Nadalje, nije bilo lako napadati bunker Istre. Mislim da smo prikazali dobru igru, što nam se na kraju isplatilo. Iako smo htjeli pobjedu, nećemo odustati, već ćemo tražiti pozitivan rezultat i u Puli - rekao je Perica Šare.

Emotivno prazan poslije utakmice bio je trener Šibenika Goran Tomić:

- A kako ne bih bio kada smo ja i moj stručni stožer toliko uložili u pripremu utakmice. Držim da smo apsolutno zaslužili pobjedu. Nadigrali smo Istru u svim segmentima igre - istaknuo je trener domaćih.

Iako nisu ostvarili priželjkivani rezultat, Šibenčani ne idu s bijelom zastavom u Pulu:

- Ni slučajno, imamo aktivan rezultat. Ne predajemo se! U zadnjih 90 minuta sezone ostavit ćemo srce i dušu na terenu - motiviran je Tomić.

Gosti su se pokazali kao iznimno učinkoviti. Zabili su iz jedinog udarca u okvir gola:

- Uoči puta u Šibenik pričali smo kako bi bili zadovoljni s 1:1. Sada i nismo toliko sretni, jer nas je nekoliko minuta dijelilo od pobjede. Znali smo da je domaći teren najveća snaga Šibenika. Oni na Šubićevcu igraju s puno žara i opet ih je nosila sjajna publika - kazao je Andrej Panadić, rener Istre.

I s razlogom je Panadić podvukao ambijent u kojem je odigrana utakmica. Jer, dva puta u svega osam dana Šibenčani su na Šubićevcu stvorili dekor za kakvim vapi velika većina hrvatskih stadiona. Doduše, kontra Istre nisu uspjeli doseći brojku od 5000 gledatelja kao minule subote u majstorici s Cibalijom. No, Šubićevac je opet bio fino popunjen.

Pred početak utakmice trener domaćih Goran Tomić doživio je "standing ovation". Ništa čudno, jer je Tomić ljubimac šibenske publike još iz igračkih dana sredinom 90-ih godina prošlog stoljeća. Tomić je tribinama odgvorio pljeskom, i u stilu Diega Simeonea pokušao dodatno "nabrijati" atmosferu.

Na kraju nije to bilo dovoljno za pobjedu Šibenika koju su tako zdušno tražile tribine. No, nada Šibenčana da će iduće sezone gledati prvoligaši nogomet produžena je do srijede kasno navečer...

Kronologija:

17. minuta - Šibenik je terensku incijativu koju je imao od prvog zvižduka suca Marića umalo konkretizirao. Slavica je ubacio s lijeve strane, no Solomon je iz obećavajuće pozicije glavom šutirao pored gola.

18. minuta - Gool 0:1- kako to u nogometu obično biva poslije promašaja stiže kazna. Iz prvog ozbiljnijeg napada Puljani su poveli. Nakon greške Pecolaja gosti su izborili korner. Udarac s kuta izveo je Vuković, na prvoj stativi pogodio je Trojaka koji je samo "strišao" loptu glavom u lijevi kut Nwolokorovih vratiju. Inače, teško je objasniti kako je obrana Šibenika ostavila Trojaka samog na petercu.

31. minuta - Solomon je pobjegao stoperu Istre Jurkiću, međutim kada se spremao zapucati u noge mu je startao iskusni vratar Iveša i otklonio opasnost.

52. minuta - iznenada je s oko 25 metara potegao Miro Slavica. Lopta je išla u sami lijevi donji kut, međutim ispružio se dvometraš Iveša i vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

64. minuta - u kaznenom prostoru Istre branič Hadžić startao je na Slavicu. Domaći su tražili najstrožu kaznu, ali je sudac Marić ostao nijem.

78. minuta - najbolja prigoda Šibenika u durgom poluvremenu! U petercu Istre lopta je došla do Solomona i Slavice. Dvojica napadača domaćih zasmetali su jedan drugome. Na kraju je Slavica s nekoliko metara prebacio vrata.

87. minuta - Gool! Na brzinu su domaći izveli korner slijeve strane. Alipsahić je ubacio u kazneni prostor, gdje se najbolje snašao lijevi branič Šibenika Perica Šare i s tri-četiri metra ugurao loptu u mrežu Puljana.

90. minuta - zanijemila je šibenska publika, jer je lopta završila u mreži Nwolokora. No, Marić nije priznao zgoditak jer je Repić rukom uputio loptu iza leđa domaćeg vratara.

Vojska bivših trenera Šibenika

Kao i prošle subote na utakmici s Cibalijom, tako je u jučer Šubićevac pohodio veliki broj poznatih nogometnih lica. Prednjačili su bivši treneri Šibenika. Tako smo na tribinama zamijetili Ivana Pudara, Petra Bakotića, Mirka Labrovića s kojim je u društvu bio nekadašnji nogometaš "narančastih" i aktualni učitelj Junaka Boris Pavić,... Šibenčanima je SMS-om sreću zaželio i prošlotjedni ljuti suparnik Stanko Mršić. Hoće li sve proteći u najboljem redu motrio je i Josip Brezni, povjerenik 1. HNL.

Solomon in - Maleš out

Kako je i bilo očekivano sastav Šibenika uvelike je određivao liječnički bilten. Na koncu, medicinska služba domaćih nije uspjela osposobiti dokapetana Josipa Maleša, koji je ozlijedio stopalo na utakmici s Cibalijom. Zato je od prve minute zaigrao nigerijski napadač Teo Solomon, koji je također bio načet.

Inače, Goran Tomić, trener Šibenika posegnuo je za dvama taktičkim iznenađenjima. Na desno krilo poslao je po vokaciji braniča Bartulovića, dok je na zadnjeg veznog postavio plemenitijeg Pervana. Poslije dužeg vremena prigodu od prve minute dobio je Miro Slavica, ex član Istre.

Problema s ozljedana imao je i Andrej Panadić, učitelj gostiju, pa je rovitog Marokanca s belgijskom putovnicom Bouhnu morao ostaviti na klupi.

Demoni ručali s Torcidom

U kavezu na istočnoj tribini stadiona na Šubićevcu rezerviranom za gostujuće navijače smjestilo se 50-ak Demona, najžešćih fanova Istre. Kako smo neslužbeno doznali, Demoni su na utakmicu u Šibenik došli iz Splita, gdje su ručali s Torcidom.

Šibenik - Istra 1961 1:1 (0:1)