Ostaloprvi put se trčalo noću

Kenijka Chepngetich zlatna u maratonu, Hrvatice bez plasmana, atletičari prepuni kritika: Stigao sam u odličnoj formi, no sada mi je žao što sam ovdje, postali smo zamorci

28. rujna 2019. - 18:24

Kenijka Ruth Chepngetich osvojila je zlatnu medalju u maratonu na atletskom prvenstvu koje se od 27. rujna do 6. listopada održava u Dohi. Nažalost, hrvatske atletičarke Matea Parlov Koštro i Bojana Bjeljac su odustale, dok Nikolina Šustić Stanković nije niti nastupila.

Prvi noćni maraton u povijesti na velikim natjecanjima obilježili su iznimno teški uvjeti, temperatura od 32 stupnja i 73 posto vlage, te brojna odustajanja. Od 70 djevojaka koje su se pojavile na startu, više od trećine ih je odustalo, među njima i hrvatske atletičarke Bojana Bjeljac i Matea Parlov Koštro.

Kenijka je nadvladla vrućinu i vlagu pobijedivši u vremenu 2:32:43. Međutim, podatak kako je pobijedila s najsporijim rezultatom u povijesti svjetskih prvenstava sve govori. Druga je bila br...

20. travanj 2024 04:13