Ostaloep u atletici

Nije ponovila uspjeh otprije četiri godine: Šimić 10. u finalu visa, zapela na 191 cm

11. kolovoza 2018. - 01:09
2018-08-10T173930Z_1730943929_UP1EE8A1D1TBV_RTRMADP_3_EUROPEAN-CHAMPIONSHIPS-ATHLETICS.JPG

Hrvatska atletičarka Ana Šimić (28) zauzela je 10. mjesto u finalu skoka uvis na Europskom prvenstvu u Berlinu s preskočenih 1.87 metara.

Šimić nije uspjela ponoviti uspjeh otprije četiri godine iz Zuricha kada je osvojila brončano odličje na EP. Dobro je krenula u natjecanje preskočivši iz prvog pokušaja letvicu na 1.82m i 1.87m, no potom je tri puta rušila na 1.91m i tako okončala natjecanje.

Zlato je osvojila uvjerljivo najbolja visašica svijeta posljednjih godina, Ruskinja Marija Lasickene (25) sa 2.00m, istu visinu preskočila je i srebrna Bugarka Mirela Demireva (28), no Lasickene je letvicu svladala iz drugog, a Demireva iz trećeg pokušaja, dok je do bronce sa 1.96m stigla Njemica Marie-Laurence Jungfleisch (27).

Rasplet oko dodjele medalja u visu bio je vrlo napet,...

19. travanj 2024 17:58