Ostaloep u atletici

Najbolji na Starom kontinentu: dvostruko sprintersko slavlje za Britance, Poljaci najbolji bacači

8. kolovoza 2018. - 01:51
2018-07-21T151743Z_1924543305_RC1828666F90_RTRMADP_3_ATHLETICS-DIAMOND-LONDON.JPG

Britanski sprinter Zharnel Hughes postao je europskim prvakom na 100 metara s novim rekordom europskih prvenstava (9.95 sekundi), a njegova sunarodnjakinja Dina Asher-Smith postala je najbržom Europljankom istrčavši u finalu najbolji svjetski rezultat u ovoj godini (10.85 sekundi).

Hughesu je put do zlata bio olakšan, jer je najbrži iz polufinala, Francuz Jimmy Vicaut (9.97), morao odustati od nastupa u finalu zbog ozljede stražnje lože. Britanci su osvojili i srebro, jer je drugi ciljem prošao Reece Prescod (9.96), a broncu je za Tursku osvojio Jamajčanin Jak Ali Harvey (10.01).

Dina Asher-Smith, najbrža Britanka svih vremena, opravdala je taj status u Berlinu i osobnim rekordom 10.85 postavila najbolje svjetsko vrijeme u ovoj sezoni. Na granici svog rekorda (10.98) bila je i 2...

16. travanj 2024 21:28