Sport Atletika

Dijamantna liga

Kipruto, Obiri Hassan i Stefanidi postavili rezultate sezone

Dijamantna liga

Nakon Dohe, Šangaja i Eugenea najbolji atletičari svijeta okupili su se u Rimu na četvrtom mitingu Dijamantne lige.

Kenijac Conseslus Kipruto postavio je najbolje vrijeme ove sezone na 3000m sa zaprekama istrčavši vrijeme 8:04.63. Drugi je bio Marokanac Soufiane Elbakkali (8:05.17), a treći Kenijac Jairus Kipchoge Birech (8:07.84). 

Najbolji rezultat ove sezone postavila je i Nizozemka Sifan Hassan na 1,500 metara pobijedivši s rezultatom 3:56.22. Drugo mjesto osvojila je Kenijka Winny Chebet (3:59.16), a treća je bila Njemica Konstanze Klosterhalfen (3:59.30).  

Najbolji rezultat sezone ostvarila je i Grkinja Ekaterini Stefanidi u skoku s motku preskočivši 4,85 m. Stefanidi je za jedan centimetara popravila dosadašnji najbolji ovosezonski rezultat Amerikanke Sandi Morris koja ju svibnju u Houstonu skočila 4,84 metara.

Zanimljivo, Etiopljanka Genzebe Dibaba je uoči mitinga u Rimu najavila napad na svjetski rekord na 5,000m. Međutim, na koncu je bila šesta s rezultatom 14:41.55. Pobijedila je Kenijka Hellen Onsando Obiri koja je trčala 14:18.37 što je najbolji rezultat ove sezone.

U bacanju koplja je pobijedio Nijemac Thomas Roehler s rezultatom 90.06. Roehler je ove sezone u Dohi bacio 93.90 što je drugi najbolji rezultat iza svjetskog rekordera Jana Železnog (98,48), ali u Rimu nije bio toliko uvjerljiv.
 

REZULTATI:

ATLETIČARI:

110m s preponama:
1.   Aries Merritt (SAD)                   13.13    
2.   Orlando Ortega (Špa)                  13.17    
3.   Sergey Šubenkov (Rus)                 13.21    
4.   Andrew Pozzi (VB)                     13.24    
5.   Milan Trajkovic (Cip)                 13.39    
6.   David Oliver (SAD)                    13.46    
7.   Johnathan Cabral (Kan)                13.60    
8.   Lorenzo Perini (Ita)                  13.65    

Koplje:
1.   Thomas Roehler (Njem)                90.06    
2.   Johannes Vetter (Njem)               88.15    
3.   Keshorn Walcott (TT)                 86.61    
4.   Jakub Vadlejch (Češ)                 86.37    
5.   Tero Pitkaemaeki (Fin)               83.84    
6.   Magnus Kirt (Est)                    83.70    
7.   Julius Yego (Ken)                    82.19    
8.   Andreas Hofmann (Njem)               79.65    

 100m
1.  Chijindu Ujah (VB)               10.02   
2.  Jimmy Vicaut (Fra)               10.05   
3.  Ronnie Baker (SAD)               10.05   
4.  Ben Youssef Meite (OB)           10.10   
5.  Mike Rodgers (SAD)               10.14   
6.  Yoshihide Kiryu (Jap)            10.18   
7.  Femi Ogunode (Kat)               10.21   
8.  Aaron Brown (Kan)                10.35   

200m
1.   Andre De Grasse (Kan)             20.01    
2.   Christophe Lemaitre (Fra)         20.29    
3.   Ameer Webb (SAD)                  20.33    
4.   Filippo Tortu (Ita)               20.34    
5.   Aaron Brown (Kan)                 20.43    
6.   Brendon Rodney (Kan)              20.61    
7.   Alonso Edward (Pan)               20.74    
8.   Churandy Martina (Niz)            20.74    

800m
1.  Adam Kszczot (Polj)               1:45.96 
2.  Kipyegon Bett (Ken)               1:46.00 
3.  Donovan Brazier (SAD)             1:46.08 
4.  Elijah Manangoi (Ken)             1:46.22 
5.  Marcin Lewandowski (Polj)         1:46.51 
6.  Brandon McBride (Kan)             1:46.69 
7.  Alfred Kipketer (Ken)             1:46.85 
8.  Nicholas Kiplangat Kipkoech (Ken) 1:47.09 

3000m sa zaprekama:
1.  Conseslus Kipruto (Ken)           8:04.63 
2.  Soufiane Elbakkali (Mar)          8:05.17 
3.  Jairus Kipchoge Birech (Ken)      8:07.84 
4.  Amos Kirui (Ken)                  8:08.37 
5.  Yemane Haileselassie (Eri)        8:11.22 
6.  Hillary Bor (SAD)                 8:11.82 
7.  Barnabas Kipyego (Ken)            8:14.13 
8.  Andy Bayer (SAD.)                 8:14.46 

ATLETIČARKE

100m:
1.   Dafne Schippers (Niz)          10.99    
2.   Marie Josee Ta Lou (OB)        11.03    
3.   Michelle-Lee Ahye (TT)         11.07    
4.   Tianna Bartoletta (SAD)        11.26    
5.   Christania Williams (Jam)      11.32    
6.   Desiree Henry (VB)             11.32    
7.   Gina Lueckenkemper (Njem)      11.39    
8.   Mujinga Kambundji (Švi)        11.40    


400m
1.  Natasha Hastings (SAD)          50.52   
2.  Novlene Williams-Mills (Jam)    51.04   
3.  Olha Zemlyak (Ukr)              51.08   
4.  Floria Guei (Fra)               51.51   
5.  Stephenie McPherson (Jam)       51.52   
6.  Lydia Jele (Boc)                51.53   
7.  Lea Sprunger (Švi)              51.56   
8.  Justyna Swiety (Polj)           51.81   

400m s preponama:
1.  Janieve Russell (Jam)           54.14   
2.  Sara Slott Petersen (Dan)       54.35   
3.  Wenda Theron Nel (JA)           54.58   
4.  Zuzana Hejnova (Češ)            55.27   
5.  Jaide Stepter (SAD)             55.62   
6.  Kemi Adekoya (Bah)              55.63   
7.  Yadisleidis Pedroso (Ita)       55.70   
8.  Marzia Caravelli (Ita)          55.83   

Troskok:
1.  Yulimar Rojas (Ven)            14.84   
2.  Caterine Ibargueen (Kol)       14.78   
3.  Olga Rypakova (Kaz)            14.64   
4.  Patricia Mamona (Por)          14.42   
5.  Kimberly Williams (Jam)        14.21   
6.  Liadagmis Povea (Kuba)         14.15   
7.  Dariya Derkach (Ita)           14.04   
8.  Kristin Gierisch (Njem)        13.82   

Kugla:
1.  Gong Lijiao (Kina)              19.56   
2.  Dani Bunch (SAD)                18.95   
3.  Michelle Carter (SAD)           18.86   
4.  Anita Marton (Mađ)              18.55   
5.  Aliona Dubitskaya (Blr)         18.43   
6.  Yuliya Leantsiuk (Blr)          17.93   
7.  Felisha Johnson (SAD)           17.68   
8.  Brittany Crew (Kan)              17.51   

1500m:
1.   Sifan Hassan (Niz)               3:56.22  
2.   Winny Chebet (Ken)               3:59.16  
3.   Konstanze Klosterhalfen (Njem)   3:59.30  
4.   Meraf Bahta (Šve)                4:00.59  
5.   Gudaf Tsegay (Eti)               4:01.42  
6.   Angelika Cichocka (Polj)         4:01.84  
7.   Besu Sado (Eti)                  4:03.16  
8.   Maureen Koster (Niz)             4:03.77  

5000m:
1.   Hellen Onsando Obiri (Ken)        14:18.37 
2.   Agnes Jebet Tirop (Ken)           14:33.09 
3.   Letesenbet Gidey (Eti)            14:33.32 
4.   Yasemin Can (Tur)                 14:36.82 
5.   Etenesh Diro (Eti)                14:40.29 
6.   Genzebe Dibaba (Eti)              14:41.55 
7.   Margaret Chelimo Kipkemboi (Ken)  14:43.89 
8.   Irene Chebet Cheptai (Ken)        14:47.11 

Vis:
1.   Marija Lasitskene (Rus)              2.00     
2.   Kamila Licwinko (Polj)               1.96     
3.   Yuliya Levchenko (Ukr)               1.94     
4.   Morgan Lake (VB)                     1.91     
4.   Alessia Trost (Ita)                  1.91     
6.   Alyxandria Treasure (Kan)            1.88     
7.   Mirela Demireva (Bug)                1.88     
8.   Erika Furlani (Ita)                  1.88     

Motka
1.   Ekaterini Stefanidi (Grč)           4.85     
2.   Yarisley Silva (Kuba)               4.75     
3.   Eliza McCartney (NZ)                4.75     
4.   Lisa Ryzih (Njem)                   4.65     
4.  Anzhelika Sidorova (Rus)             4.65     
6.   Sandi Morris (SAD)                  4.55     
7.   Holly Bradshaw (VB)                 4.40     
7.  Nicole Buechler (Švi)                4.40     
7.  Maryna Kylypko (Ukr)                 4.40     

Želiš prvi znati vijesti o Hajduku?

SD Hajduk
Naslovnica Atletika