Sport Atletika

rezultati

Ruth Jebet postavila novi svjetski rekord na Dijamantnoj ligi

rezultati

Nakon što je na olimpijskim igrama u Rio de Janeiru osvojila zlatnu medalju, Kenijka koja nastupa s putovnicom Bahraina, Ruth Jebet (19) postavila je na mitingu Dijamantne lige u Parizu novi svjetski rekord na 3,000 metara sa zaprekama.

Jebet je pobijedila s rezultatom 8:52.78 što je šest sekundi bolje vrijeme od dosadašnjeg svjetskog rekorda Ruskinje Gulnare Galkine s olimpijskih igara u Pekingu 2008. (8:58.81).

Jebet je na OI u Rio de Janeiru osvojila zlato s drugim najboljim rezultatom svih vremena - 8:59.75, a samo 10 dana kasnije postavila je i novi svjetski rekord.

Druga je bila Kenijka Hyvin Kiyeng Jepkemoi (9:01,96), a treće mjesto je osvojila Amerikanka Emma Coburn (9:10.19).

 

REZULTATI:

ATLETIČARI:
800m
1.  Alfred Kipketer (Ken)            1:42.87
2.  Taoufik Makhloufi (Alž)          1:42.98
3.  Jonathan Kitilit (Ken)           1:43.05
4.  Ferguson Rotich (Ken)            1:43.43
5.  Ayanleh Souleiman (Đib)          1:43.52
6.  Pierre-Ambroise Bosse (Fra)      1:43.58
7.  Marcin Lewandowski (Polj)        1:43.73
8.  Adam Kszczot (Polj)              1:43.76

400m prepone:
1.  Nicholas Bett (Ken)             48.01
2.  Kerron Clement (SAD)            48.19
3.  Yasmani Copello (Tur)           48.24
4.  Javier Culson (PR)              48.55
5.  Rasmus Maegi (Est)              48.66
6.  Abdelmalik Lahoulou (Alž)       48.92
7.  Mamadou Kasse Hanne (Fra)       49.46
8.  Michael Tinsley (SAD)           52.11

troskok:
1.  Chris Carter (SAD)                16.92
2.  Alexis Copello (Kuba)             16.90
3.  Jhon Murillo (Kol)                16.90
4.  Karol Hoffmann (Polj)             16.78
5.  Troy Doris (Gva)                  16.68
6.  Benjamin Compaore (Fra)           16.59
7.  Chris Benard (SAD)                16.51
8.  Omar Craddock (SAD)               16.38

Kugla:
1.  Tomas Walsh (NZ)                  22.00
2.  Ryan Crouser (SAD)                21.99
3.  Kurt Roberts (SAD)                20.78
4.  Ryan Whiting (SAD)                20.65
5.  Konrad Bukowiecki (Polj)          20.36
6.  Darrell Hill (SAD)                20.30
7.  Franck Elemba Owaka (Kon)         20.27
8.  Joe Kovacs (SAD)                  20.18

ATLETIČARKE:

200m
1.  Dafne Schippers (Niz)           22.13
2.  Desiree Henry (VB)              22.46
3.  Jenna Prandini (SAD)            22.48
4.  Simone Facey (Jam)              22.70
5.  Ella Nelson (Aus)               22.82
6.  Nataliya Pohrebnjak (Ukr)       22.95
7.  Brigitte Ntiamoah (Fra)         23.69
.   Marie Josee Ta Lou (OB)        diskv.

400m
1.  Natasha Hastings (SAD)         50.06
2.  Stephenie McPherson (Jam)      50.33
3.  Christine Day (Jam)            50.75
4.  Kemi Adekoya (Bah)             51.05
5.  Floria Guei (Fra)              51.16
6.  Olha Zemlyak (Ukr)             51.34
7.  Anyika Onuora (VB)             51.70
8.  Marie Gayot (Fra)              53.33

3000m sa zaprekama
1.  Ruth Jebet (Bah)                 8:52.78 SR
2.  Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Ken)      9:01.96
3.  Emma Coburn (SAD)                9:10.19
4.  Beatrice Chepkoech (Ken)         9:10.86
5.  Sofia Assefa (Eti)               9:13.09
6.  Genevieve LaCaze (Aus)           9:14.28
7.  Virginia Nyambura (Ken)          9:18.95
8.  Stephanie Garcia (SAD)           9:19.48

disk:
1.  SANDRA PERKOVIĆ (HRV)        67.62
2.  Melina Robert-Michon (Fra)   64.36
3.  Denia Caballero (Kuba)       61.98
4.  Jade Lally (VB)              61.45
5.  Nadine Mueller (Njem)        60.07
6.  Shanice Craft (Njem)         59.32
7.  Zinaida Sendriute (Lit)      59.23
8.  Pauline Pousse (Fra)         56.65

Želiš prvi znati vijesti o Hajduku?

SD Hajduk
Naslovnica Atletika