Mišljenja Markov X

Markov X

Marko Didić: Juve će na poluvremenu imati - x!

markov x
Gotovo smo ispratili sve značajne lige prema njihovom kraju,ali nam ostaje finale Lige prvaka u Berlinu i dosta zanimljivi drugoligaški ogled u doigravanju za treće mjesto koje vodi u prvu talijansku ligu,ali i u tzv play outu koj određuje tko će ostati u talijanskom drugoligaškom društvu.. Kako ponuda nije obimna, tako ćemo parove u ovoj kolumni morati raširiti i na lige koje nebismo inače ni pogledali.

Iako nam po redoslijedu ne dolaze na početak kolumne, zbog značenja događaja krećem od finalne utakmice Lige prvaka koja se se igra u subotu između Juventusa i Barcelone.

U trenutku pisanja kolumne Barcelona još nije prijavila svoj sastav, ali se zna da su svi kompletni.
Juventusu je u srijedu na treningu otpao stoper Chiellini zbog ozljede lista,a već duže im nema desnog bočnog , Urugvajca Caceresa. Upitan je i lijevi bek Barzagli koji će mislim ipak igrati jer netko mora zamjeniti Chiellinija na stoperskoj poziciji. I umjesto da,kako vi sada poštovani čitatelji zamišljate, ja tu odigram pobjedu gosta u prvom poluvremenu,ja se odlučujem za neriješen ishod po isteku prvi 45 minuta.

Važnost utakmice i sve ove tegobe će učiniti Juve još borbenijim i kompaktnijim jer znaju da bez pomoći veznog reda i zgusnutog rasporeda,sve može vrlo brzo otići kvragu.

U utakmici norveške prve lige predzadnji Tromso koji je već u dobrom letu prema ispadanju dočekuje agresivni Molde, kojemu je cilj domoći se mjesta na tablici koje vodi u Europu. Gosti pobjeđuju sve živo,a zadnji poraz su doživjeli prije tri tjedna. Tromso je prošlo kolo u gostima izvukao remi sa Rosenborgom,ali dizanje morala im neće pomoći protiv Moldea i zato igram -prvo poluvrijeme pobjedu gosta.

U japanskoj drugoj ligi V-Varen Nagsaki se bori za mjesto koje vodi u prvu ligu,a idu u goste slabašnom Roasso Kumamotu te ovdje igram pobjedu gostiju.

Od kada je Pescaru preuzeo Massimo Oddo (bivši igrač Milana) momčad je naprosto preporođena i očekujem i njihovu pobjedu protiv Bologne. . Kako se u doigravanju za ulazak u prvu ligu brišu dosadašnji osvojeni bodovi , te se e igra nokaut sistem u dvije utakmice gdje ne vrijedi ni gol u gostima,tako mislim da će u tvrdoj utakmici domaćin pobijediti gosta.

Drama će biti i u Modeni gdje domaćin dočekuje u uzvratu Viruts Entellu. Prva utakmica je završila 2-2 i ovdje igram da će biti postignuta više od dva gola,jer kalkulirati je ,kod ovakvog rezultata iz prve utakmice, i jednima i drugima dosta teško.
U jednoj utakmici na neutralnom terenu u Istanbulu odlučuje se tko će biti treći klub koji ulazi u prvu tursku ligu:Susreću se dva bivša prvoligaša Samsunspor koji ne može izgubiti utakmicu u zadnje vrijeme i Antalya u kojoj je veliki trag ostavio bivši stoper Splita,Hajduka i Slaven Belupa.Imoćanin Ivan Radeljić. Ivan će navijati za svoje,ali ja mislim da njegovi nemaju šanse i igram na pobjedu Samsunpora.
Kolumnu završavam prijateljskom utakmicom između Irske i Engleske gdje mislim da će borbeni Irci izvuć neriješeno na svom terenu na kraju prvog poluvremena.