Vaterpolotre, tre, trese se!

Olujno Jugo na Kvarneru, Gruž osvojio osmi europski, a 71. trofej u svojoj povijesti!

18. svibnja 2024. - 21:32

Nije gotovo - pozvao je službeni spiker navijače Primorja početkom treće četvrtine nakon što je Kas Te Riele dva puta imao zicer za dovesti domaćina na samo pogodak zaostatka, prvi njegov pokušaj pri rezultatu 2:4 zaustavio je sjajni Toni Popadić, drugi je Nizozemac promašio nakon čega je svojim drugim pogotkom Hannes Daube potpisao 2:5. Jug Adriatic osiguranje je u svom idućem napadu otišao do plus četiri (2:6, koja radost Sergi Cabanasa kad je s vanjskog zatresao mrežu).

Potom peterac za Primorje EB, koji je realizirao Tin Brubnjak (3:6), ali odmah stiže odgovor, i to opet Cabanas. Kakav šut ima Amerikanac! Sjajan napadač. Njegov treći pogodak.

Uoči finala Gruž je bio veliki favorit. Devet reprezentativaca je u zapisnik finala upisao Vjeko Kobešćak (Popadić, Lazić, Kržić, Burić, Žuvela, Djerković, Daube i Cabanas). Minutu i 21 sekundu prije kraja treće četvrtine ugasila se svaka nada kako će Primorje EB iznenaditi. Filip Kržić je pogodio za 4:10. Ali, nastavili su pjevati i dalje domaći navijači. Primorje EB je najugodnije iznenađenje Eurocupa, ali Jug Adriatic osiguranje je sastav iz većeg razreda, iz euroligaškog.

Gruž je u polufinalu uništio Astrapool CN Sabadell, isto je napravio sad i Primorju Erste banka. Sjajno se pripremio za Final four, te je njegov trijumf nma Kantridi čist k‘o suza. Drugi put je osvajač Eurocupa, prvi put 2000. kad je dobio u finalu Pescaru, ovo je njegov osmi europski trofej (četiri puta prvak Europe, te dva puta osvajač Superkupa), a čak 71. trofej u povijesti, koja se piše od 1923. godine!

Jug je ove sezone nakon Kupa Hrvatske osvojio Eurocup. Još ga čeka bitka sa splitskim Jadranom za povratak naslova prvaka Hrvatske u Gruž!

Nevjerojatno, 44. trofej u ovom stoljeću Jugaša!

Damir Skomrlj/Cropix

PRIMORJE EB - JUG ADRIATIC OSIGURANJE 6:12 (1:3, 1:1, 2:6, 2:2)

RIJEKA - Plivalište Zdravko Ćiro Kovačić. Gledatelja 1.000. Suci: Stavridis (Grčka) i Severo (Italija).

PRIMORJE EB: M. Čubranić (4 obrane), L. Babić, Kadivec 2, Tončinić, Brubnjak 2 (1-1), Brguljan, N. Čubranić 1 (1-1), K. Babić, G. Burburan, Te Riele, Crippa, Paparić 1, Jurić. TRENER: Igor Hinić.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (11 obrana), Prkoča, Djerkovic, Lazić 1, Joković 2, Mozara, Daube 3, Cabanas 3, Kržić 1, Burić 1, Grgurević, Žuvela 1, Brzica. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PETERCI: Primorje EB 2-2, Jug Adriatic osiguranje -.

OSOBNE POGREŠKE: Primorje EB 10, Jug Adriatic osiguranje 16. ŽUTI KARTON: trener Kobešćak (19).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Primorje EB 3-14 (21%), Jug Adriatic osiguranje 5-9 (55%).

25. svibanj 2024 19:19