KošarkaPRVENSTVO HRVATSKE DO 13 GODINA

Tiara smanjila zaostatak na samo jedan koš, a zatim Greta pogodila za pobjedu, djevojčice Raguse su u finalu!

19. svibnja 2024. - 01:16

Maria Golubović je položila za 31:30 vodstvo Raguse, bio je to prvi koš u nastavku polufinalne utakmice. Na semaforu je pisalo kako je do kraja treće četvrtine 8 minuta i 16 sekundi. Potom je Mursa napravila seriju 5:0, Ragusa je novo vodstvo čekala više od 17 minuta kad je serijom 4:0 zaključila utakmicu. Prvo je nepune dvije minute prije kraja pogodila Taira Dragojević Škaljić (53:54), a zatim i Greta Preljević 62 sekunde do kraja za konačnih 55:54.

Ragusa je tako izborila finale Prvenstva Hrvatske za djevojčice do 13 godina u kojem će u nedjelju, 19. svibnja, od 12 sati, igrati u Osijeku protiv Dugopolja.

Protiv Murse Dragojević Škaljić je postigla 29 koševa i imala 11 skokova. I Barbara Skaramuca je upisala ‘double double’ (10 koševa i 10 skokova uz 9 asistencija i 5 ukradenih lopti). Zatim, i Meri Čolović je imala 10 skokova, a postigla je 2 koša. Preljević je ubacila 8  uz 4 skoka, 2 asistencije i 5 ukradenih lopti, a koš domaćina završnice pogađala je još Golubović (6 koševa, 5 skokova, asistencija). Nika Koprivica je pobjedi doprinijela s 9 skokova, 5 asistencija, 2 ukradene lopte te blokadom. Igrale su još Tia Tokić i Francesca Pecotić, a pod vodstvom trenerice Alma Majstorović na završnom turniru su još Kiara Maslać, Karla Curić, Franka Lučić i Sonja Makivić.

Dugopolje je finale izborilo 61:50 pobjedom protiv Virovitice. Ragusa i Dugopolje su osigurali medalju, sad je pitanje samo tko će doći do zlatne, a kome će ostati srebro.

02. lipanj 2024 01:27