KošarkaPRVAKINJE U MINUSU

Lena Bilić i ekipa zatrpale koš Raguse: ‘Nadamo se da nam se neće ponoviti ovakva utakmica u nastavku serije!‘

15. svibnja 2024. - 09:58

Čestitala bih Trešnjevci na prvoj pobjedi i odlično prezentiranoj utakmici. Posebno je bila raspoložena Lena Bilić koju nismo uspjeli nikako zatvoriti, kao i Viktoriju Ćurić. Nismo imali šutersku večer iako smo se trudili i nadamo se da nam se neće ponoviti ovakva utakmica u nastavku serije – rekla je Cvetana Matić, trenerica Raguse, nakon 61:74 poraza u prvoj utakmici finalne serije. Gostovanje u ‘dvojci’ Doma sportova neće aktualne prvakinje pamtiti po dobru. Trešnjevka 2009. je u prvoj četvrtini napravila seriju 18:0, u trećoj četvrtini vodila s 27 razlike (59:32)...

- Čestitke Trešnjevci na pobjedi koja je zaslužena. Odigrale su fantastičnu utakmicu, a nama ostaje u ovom kratkom period do druge utakmice pokušat ispravit pogreške te odigrati bolju utakmicu na domaćem parketu – naglasila je Iva Todorić, trofejna košarkašica Raguse.

Trešnjevka 2009. slavi svoju prvu pobjedu u finalima domaćeg prvenstva. Povijesnu. Prošle sezone, u svom prvom finalu, izgubile su od Raguse 0:3.

Istaknula je Matić prvo ime zagrebačke ekipe, 17-godišnja Bilić je odigrala, ističe se, svoju najbolju utakmicu u karijeri. Postigla je 31 koš, 23 u prvom poluvremenu, pogodila je 13 od 20 šuteva iz igre od čega 5 od 7 šuteva za tricu uz 10 skokova. Na nesreću Raguse Bilić nije bila jedina raspoložena u redovima Trešnjevke 2009. (Ćurić 20 koševa, 9 skokova i 6 asistencija, Nina Rodek 9 koševa, 10 skokova, 8 asistencija i 4 osvojene lopte).

Ove sezone, a ovo je bio četvrti ogled Raguse i Trešnjevke 2009.,  svatko je obranio domaće teren. Ragusa je u Gospinom polju slavila za bodove i u kupu, a Trešnjevka 2009. u Zagrebu za bodove, te sad na startu finalne serije, koja se igra na tri pobjede.

Druga utakmica se igra u Gospinom polju u subotu, 18. svibnja, od 20 sati. Ragusa lovi četvrti ukupno i uzastopni naslov prvakinja, Trešnjevka 2009. svoj prvi.

TKO ĆE PRIJE DO TRI POBJEDE?

Prva utakmica, utorak, 14. svibnja, Zagreb: Trešnjevka 2009. - Ragusa 74:61 (1-0), druga utakmica, subota, 18. svibnja, Dubrovnik: Ragusa - Trešnjevka 2009., treća utakmica, utorak, 21. svibnja, Zagreb: Trešnjevka 2009. - Ragusa.

Eventualna četvrta utakmica igrala bi se u Dubrovniku u subotu, 25. svibnja, a u Zagrebu, eventualna peta, majstorica, u utorak, 28. svibnja.

01. lipanj 2024 18:14