Natjecanje za popunu Prve muške lige: Opus Puntamika „razvalila“ Podravac!

OPUS PUNTAMIKA – PODRAVAC 98: 79 (22:22,26:25, 25:19, 25:13)

ZADAR – SC Višnjik. Dvorana br 3. Suci: Dino Vukušić, Ivan Hajduk, Ivan Polić. Delegat: Davor Modrić.

OPUS PUNTAMIKA: Jurela 17, Zdrilić 11, Torbarina 34, Dević 8, Prskalo 17, Zubčić, Šango 1, Kovačević,Bljaić, Marić 8, Sikirić, Brzoja 2. Trener: Jakov Vladović.

PODRAVAC: Molnar 4, S. Zadravec 26,J. Zadravec 20, Šoš 15, Balatinec, Hržnjak 3, Stajku6, Šamarija 5, Laić, Cestar. Trener: Mirko Hrženjak.

Lijepu razliku od 19 koševa razlike ostvarila je Opus Puntamika u srazu sa Podravcem na otvaranju Lige za popunu prve lige. U samoj najavi susreta trener „Punte“ Jakov Vladović je rekao da su svi prvaci regija, pa time i Podravac, kvalitetne momčadi. On vjeruje u svoje igrače i kazao je da su spremni, te da se zna njihov cilj, a to je plasman u Prvu ligu.

Sam susret je donio izjednačenu igru u prvoj četvrtini, naime, iako su domaćini imali nekakvu prednost, iskusni gosti su poravnali rezultat za kraj četvrtine na 22:22. U istom ritmu nastavljaju jedni i drugi u drugoj četvrtini, prate se u koš, a oba trenera su ubacila svoje najbolje aktere na parket.

U 15. minuti gosti imaju sedam koševa razlike (31:38), a nezaustavljivi su bili tercet Stajku, S. Zadrevec i Šamarija.

U 18. minuti susreta, smanjuje tricom Zdrilić nakon ukradene lopte Marića, a pridružuje mu se i Torbarina sa tri vezana poena (ukupno šest) na 40:41, da bi Jurela i Prskalo dodali svoje poene za vodstvo, a na drugoj strani S. Zadravec i Šoš pune koš domaćina za na poluvremenu rezultat 48:47. Bilo je lijepih akcija, koševa i asista na obje strane.

Nakon odmora, očiglednoo je trener domaći Vladović „prodrmao“ svoje u svlačionici, te su Dević, Torbarina, Jurela sa 8:0 povećali vodstvo na 55:47, a time su limitirali goste da ne postignu ni koša u te četiri minuta igre.

Kako vrijeme prolazi dižu se Podravci, te Molnar, J. Zadravec sa dvije vezane trice smanjuje rezultat na tri razlike 66:63 - minuta je 28.

Na scenu stupa sa tricom i dva vezana koša kod domaćih Zdrilić, a na drugoj strani tricu stavlja J. Zadravec za kraj treće četvrtine 73:66.

Nastavak igre trebao je „parati gaće“ no dominatni su domaćini koji u igri imaju Tonija Torbarinu, te Marića, Šanga i Jurelu koji diktiraju igru i svoje dižu razliku na šesnaest koševa tri minute prije kraja 90:74. Mirno su priveli igru kraju za 19 razlike.

Najbolji igrač susreta i Opus Puntamike bio je Toni Torbarina koji je postigao 34 koša, dok je kod Podravca Stefan Zadravec sa 26 postignutih koševa.

Sljedeći susret Opus Puntamika igrati će 06. travnja kod Đakova.

27. travanj 2024 08:23