OstaloUZ RUB BAZENA

Splićani se utopili u Europi: Mornar poražen od Sabadella, Ferencvaroš bolji od Jadrana

29. rujna 2017. - 22:31
mornar_jadran2-181015.JPG

Oba splitska vaterpolska kluba sinoć su poražena u svojim europskim susretima, a puno je veća šteta poraz Mornara nego Jadrana. Na drugom kvalifikacijskom turniru Lige prvaka u Sabadellu Mornar Brodospas izgubio je od istoimenog domaćina 8:3 (2:1, 0:1, 3:0, 3:1). Splićani su taj susret najavljivali kao ključan u pogledu konačnog plasmana. U treći i posljednji krug kvalifikacija prolaze dvije najbolje momčadi (od četiri) iz ove skupine, a budući da je jedna od njih Brescia koja je praktički nedostižna, ovim porazom Mornar se gotovo sigurno oprostio od nastavka natjecanja.

Prve dvije četvrtine bile su tijesne i s malo golova. Rezultat je bio otvoren, 2:2, međutim nakon toga igrači Zdeslava Vrdoljaka proveli su čak 12 minuta bez pogotka. A kad se takva kriza dogodi, nema se št...

25. travanj 2024 08:49