Sport Vodeni sportovi

bravo, majstori!

Hrvatska je prvak svijeta!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija je prvak svijeta! U finalnom susretu Barakude su svladale domaćine Mađare rezultatom 8:6!

Nakon sjajne prve četvrtine koju su naši vaterpolisti dobili rezultatom 4:0 došlo je do pada što su iskoristili Mađari i sredinom treće četvrtine došli do poravnanja. Onda se ukazuje Garcia i dovodi Hrvatsku u vodstvo 6:4 na kraju treće četvrtine.

U posljednjoj četvrtini mirno su priveli utakmicu kraju i donijeli drugi naslov svjetskih vaterpolskih prvaka u Hrvatsku.

MAĐARSKA: Nagy, Torok, Manhercz, Zalanki, Vamos, Hosnyanszky, Ad. Decker, Gor-Nagy, Varga, Mezei, Harai, At. Decker

Izbornik: Tamas Marcz

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović, Lončar, Joković, Buljubašić, Vukičević, Bušlje, Sukno, Krapić, Šetka, Garcia, Marcelić

Izbornik: Ivica Tucak

TIJEK SUSRETA

4. ČETVRTINA

8` Gotovo je! Hrvatska je prvak svijeta!

8` Četrdeset sekundi do kraja utakmice Hrvatska ima loptu!

7` 1:12 do kraja, promašili su napad i naši i Mađari.

7` Dvije minute su do kraja, obranio je Bijač šut Varge.

6` Kakvo dizanje Sukna za 8:6! Bravo, majstore!

6` Koriste Mađari igrača više, Vamos smanjuje na jedan gol razlike, 7:6 vodi Hrvatska.

5` Udarac Šetke zaustavlja vratnica, a 3:04 do kraja utakmice Mađari će imati igrača više nakon minute odmora koju je pozvao Marcz.

5` Nagy je skupio 12 obrana, a sada su naši igrači odigrali dobru obranu. 3:30 do kraja utakmice.

4` Vamos s igračem manje smanjuje na 7:5.

4` Ponovno sjajni Bijač. Ovog puta je zaustavio šut Zalankija, a na drugoj strani Sukno pogađa za 7:4.

3` Pucao je Bušlje, ali zaustavlja ga Nagy.

2` Sjajna obrana Barakuda.

1` Pucao je Joković u zadnjoj sekundi napada i pogodio vratnicu.

1` Manhercz je pucao, ali Bijač ponovno odličan.

1` Ulazimo u posljednjih osam minuta utakmice, lopta je za Mađarsku.

3. ČETVRTINA

8` Brani Bijač! Kraj treće četvrtine, golovima Garcije vodimo 6:4, osam minuta do kraja.

8` Buljubašića zaustavlja greda, posljednji napad za Mađare!

7` I ponovno Garcia! Bravo, majstore! 6:4!

6` I konačno pogađamo! Garcia iz odbijanca za 5:4!

6` Manhercz zabija s igračem više, rezultat je 4:4.

5` Joković je išao s jednim brzim šutem, ali lagan posao za Nagyja, minutu odmora zove mađarski izbornik.

4` Torok je pucao izvana, ali Bijač ga zaustavlja. Punih 12 minuta smo bez gola.

4` Varga ne pogađa, napad je za naše vaterpoliste.

3` Dugo je trajao sada napad Hrvatske, imali smo dva igrača više, ali nismo ih uspjeli iskoristiti.

2` Erdelyi pogađa s igračem više, Mađarska se potpuno vratila, naši vaterpolisti vode 4:3.

1` Vukičević je osvojio loptu i Hrvatska ima prvi napad, a udarac Jokovića zaustavlja Nagy koji se razbranio u drugoj četvrtini, a jednako nastavlja i u trećoj.

2. ČETVRTINA

8` Kraj druge dionice, obranili smo se. Na pola utakmice Barakude imaju dva gola prednosti.

8` Kontrafaul Haraija, posljednja je minuta druge četvrtine, ali Garcia ne pogađa.

7` I ponovno Mađari ne koriste igrača više. Marko Bijač je sjajan. Na drugoj strani je udarac Sukna u posljednjoj sekundi napada zaustavio Nagy.

6` Nismo iskoristili igrača više, najprije je Bušljin, a potom i Vukičevićev udarac zaustavila greda.

5` Pomalo smo bezidejni u napadu, ali obrana je ponovno na nivou.

4` Stali su malo naši vaterpolisti, ali na sreću uspjeli smo se obraniti s igračem manje. 4:30 do kraja druge dionice.

3` Obranili su se najprije naši vaterpolisti, a zatim i Mađari, a onda Torok zabija sa šest metara i smanjuje na 4:2.

2` Nismo iskoristili igrača više, ali smo dobili priliku za drugi napad međutim griješi Fatović.

1` Ponovno prvi napad za Mađare i dolaze do prvog gola. Vamos smanjuje na 4:1.

1. ČETVRTINA

8` Kraj prve četvrtine! Barakude igraju fenomenalno! 4:0! Idemo dalje u istom ritmu.

8` 4:0 za Hrvatsku! Marko Macan s igračem više!

7` Naši vaterpolisti igraju sjajnu obranu, a Marko Bijač pokazuje zašto je najbolji vratar na svijetu. Treća obrana, posljednja minuta prve četvrtine, minutu odmora pozvao je Tucak.

6` Kakav početak! Brza kontra naših koju završava Joković, vodimo 3:0!

5` Tražio je Joković Krapića, ali Mađari se brane. Na drugoj strani Varga promašuje.

5` Pucao je Šetka u posljednjoj sekundi i izborio korner i novi napad.

4` Najprije vratnica pa Bijač zaustavljaju Mađare, krenuli smo vrlo dobro.

3` Imali su Mađari igrača više, ali dobro smo se obranili i odmah zabili s igračem više. Lončar je dobro reagirao, Hrvatska vodi 2:0.

2` Evo i prve obrane Bijača, a na drugoj strani Gor-Nagy bez prekršaja uzima loptu Lončaru.

1` Odmah u prvom napadu krasan gol naših igrača! Sukno zabija za 1:0!

1` Prvi napad imala je Mađarska, ali Buljubašić uzima loptu.