OstaloMALI BAZENI

Veliki uspjeh mladi Mislava Severa, izborio polufinale svjetskog prvenstva na 100 slobodno

10. prosinca 2016. - 21:03
swimm.JPG

Hrvatski plivač Mislav Sever plasirao se u polufinale utrke na 100 m slobodno na svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u kanadskom Windsoru osvojivši u kvalifikacijama sjajno šesto mjesto.

Član riječkog Primorja je isplivao vrijeme 47,43 popravivši svoj osobni rekord koji je iznosio 48.08. Prvo vrijeme kvalifikacija ostvario je Amerikanac Blake Pieroni s rezultatom 46,76. Polufinale je na rasporedu noćas. Sever je na prvenstvu već nastupio u jednom polufinalu, na 50 m slobodno je osvojio 12. mjesto.

U kvalifikacijama na 50 m prsno nastupila su dva naša plivača Saša Gerbec i Kristijan Tomić no nisu se uspjeli plasirati u polufinale.

Tomić je zauzeo 19. mjesto s rezultatom 26,81, ostavši bez plasmana među 16 najboljih za četiri stotinke sekunde. Gerbec je bio 40. s rezultat...

22. travanj 2024 07:00