Ostaloplivanje

Trostruka olimpijska pobjednica briljirala prvi dan SP-a

7. prosinca 2016. - 14:12
pli00

Prvi dan Svjetskog prvenstva u 25-metarskim bazenima u kanadskom Windsoru obilježile su trostruka olimpijska prvakinja iz Rija mađarska plivačica Katinka Hosszu, koja je osvojila zlato na 400m mješovito i srebro na 200m slobodno, te Talijanka Federici Pellegrini, zlatna na 200m slobodno i srebrna u štafeti 4x100 slobdono.

Katinka Hosszu je na 400m mješovito uvjerljivo slavila sa vremenom 4:21,67 minute, a drugoplasirana Amerikanka Ella Eastin zaostala je čak šest sekundi.

Na 200m slobodno zlato je osvojila Talijanka Federici Pellegrini, koja sada u svojoj kolekciji ima 44 medalje sa velikih natjecanja, ali ovo joj je prvi naslov na svjetskim prvenstvima u 25-metarskim bazenima. Ona je završnici bila bolja od Katinke Hosszu, dok je bronca otišla talentiranoj 16-godišnjoj Kanađanki ...

18. travanj 2024 21:38