TenisPeti dvoboj

Veliki hrvatski derbi u Baselu: Borna Ćorić do sada nikada nije dobio Marina Čilića

25. listopada 2017. - 23:47
cilic_coric36-211116

Hrvatski tenisač Borna Ćorić izborio je 2. kolo ATP turnira u Baselu i meč protiv Marina Čilića nakon što je u dvoboju prvog kola pobijedio Švicarca Henrija Laaksonena 6-7 (8), 6-1, 6-3.

Ćorić je do pobjede protiv 94. tenisača svijeta došao nakon dva sata i 15 minuta igre, premda je mnogo ranije mogao do slavlja.

Gotovo je nevjerojatno što je sve Ćorić propustio u prvom setu. Mladi hrvatski tenisač je imao 3-0 uz jedan break, a nakon što je set završio u trinaestoj igri imao je u 'tie-breaku' vodstvo 5-0, a potom i pet set lopti. Nažalost, niti to nije bilo dovoljno da osvoji prvi set.

Ćorić je odlično ušao u meč. Načinio je rani 'break' i poveo 3-0. Međutim, Laaksonen je uzvratio s tri gema u nizu izjednačivši na 3-3. Do rezultata 5-5 oba su tenisača sigurno držala serv...

23. travanj 2024 19:48