TenisQueen's Club

Čilić pobjedom protiv Mullera izborio svoje 29. finale na Touru

24. lipnja 2017. - 19:47

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u finale ATP turnira u londonskom Queen's Clubu, nakon što je u polufinalnom susretu pobijedio Luksemburžanina Gillesa Mullera 6-3, 5-7, 6-4 za dva sata i 15 minuta igre.

Čilić je izborio svoje 29. finale na Touru pri čemu treće na travi i treće u Queen's Clubu. U dosadašnjih 28 finala upisao je 17 pobjeda, a posljednji turnir osvojio je u svibnju u Istanbulu. U Queen's Clubu 2013. je izgubio od Britanca Andyja Murraya, a godinu dana ranije je pobijedio Argentinca Davida Nalbandiana.

Čilić će u finalu igrati protiv pobjednika susreta između Bugarina Grigora Dimitrova i Španjolca Feliciana Lopeza.

Prvi hrvatski reket je sjajno odigrao prvi set. Čvrsto je kontrolirao svoj servis ne dozvolivši Mulleru niti jednu b...

18. travanj 2024 06:24