Tenissad na španjolca

Čilić bez problema u drugo kolo Basela

25. listopada 2016. - 00:19
cilic.JPG

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobjedom je započeo nastup na ATP turniru u švicarskom gradu Baselu svladavši u 1. kolu Rusa Mihaila Južnog s 6-4, 6-2.

Četvrti nositelj turnira Čilić lako se obračunao s 34-godišnjim ruskim veteranom, kojem je u oba seta uzimao servise već u prvom gemu. U prvom setu je taj "break" bio dovoljan za dobitak od 6-4, a u drugom ga je Čilić potvrdio još jednim za nenadoknadivo vodstvo od 5-2.

Bio je to jubilarni deseti međusobni dvoboj Čilića i Južnog, a rezultat je sada izjednačen na 5-5, s tim da je Čilić dobio posljednja četiri meča. U drugom kolu Marina čeka bolji iz španjolskog obračuna Fernanda Verdasca i Pabla Carrena Buste. Prva dva nositelja turnira u Baselu su Stan Wawrinka i Miloš Raonić.