Sport Strani nogomet

bravo za niksija

Nikola Vlašić blistao u derbiju, ali United je ipak bio prejak

Prvi dan Nove godine, prvi ligaški start pod trenerom Samom Allardyceom upisao je Nikola Vlašić. Ipak, njegov Everton na svom Goodison Parku poražen je u derbiju od Manchester Uniteda 0:2.

Bivši engleski izbornik dosad je u Premiershipu Vlašiću dao samo jednu priliku s klupe, a u zadnja tri susreta bio je i na tribini. Međutim, na prvi dan Nove godine Allardyce je dao šansu Vlašiću svih 90 minuta.

Hrvatski reprezentativac uzvratio je dojmljivom partijom, pogotovo u prvom dijelu, ali Everton je ipak ukupno pokazao premalo da bi se izbjegao drugi poraz u razmaku od 48 sati nakon onog kod Bournemoutha.

Nakon solidnog prvog dijela u nastavku je kontrolu potpuno preuzeo United i golovima Anthonyja Martiala i Jesseaja Lingarda zasluženo je stigao do pobjede. Nakon početnog uzleta pod Allardyceom Everton sada četiri susreta ne zna za pobjedu, ali je Vlašić pokazao Allardyceu kako na njega može računati i protiv najjačih protivnika.

Englezi se tradicionalno u ovo doba godine prave Englezi. Ni na Novu godinu nije bilo odmora u Premiershipu, jučer je odigrano pet susreta. U Novoj godini nogometaši Liverpoola pokazali su neke nove navike.

Nakon što su gotovo pa tradicionalno zadnjih sezona prosipali vodstva u zadnjim minutama u tolikoj mjeri da je uprava dovela najskupljeg obrambenog igrača svijeta (Virgil Van Dijk plaćen je 79 milijuna eura), danas su u zadnjoj četvrtoj minuti sudačke nadoknade golom Ragnara Klavana stigli do 2:1 pobjede kod Burnleya. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren je nakon ubačaja loptu glavom prebacio na suprotnu vratnicu gdju je na gol liniji estonski stoper Klavan potvrdio pogodak. Kad nije bilo ozlijeđenih Mohameda Salaha i Philippea Coutinha dva vjerojatno najčešće kritizirana igrača (uz vratara Simona Mignoleta), dva stopera, donijela su pobjedu. I poručila Kloppu da neće bez borbe prepustiti poziciju Van Dijku.

A prethodno se sve činilo kao još jedan deja(n) vu. Sadio Mane zabio je efektno za vodstvo. Navijači Liverpoola već su se opet hvatali za glavu, kladioničari su kidali listiće kada je poslije još jedne katastrofalne reakcije obrane kluba s Anfielda u 87. minuti izjednačio Islanđanin Johann Berg Gudmundsson koji će Hrvatskoj prijetiti i na SP-u.

Međutim, Liverpool je ipak stigao do druge 2:1 pobjede u dva dana nakon comebacka na Anfieldu protiv Leicestera. Za Coutinha koji je službeno ozlijedio mišić se špekulira kako je možda taj odmor povezan s obnovljenim interesom Barcelone. Poredak: 1. Man City 59 (21 utakmica), 2. Man. United 47 (22), 4. Liverpool 44 (22), 9. Everton 27 (22)...