Strani nogometKvalifikacije za SP 2018.

Ljepotica na Grbavici: 'zmajevi' u utakmici punoj preokreta poraženi od Belgije

7. listopada 2017. - 23:32
2017-10-07T171203Z_88738636_RC112C5C2FC0_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-BIH-BEL.JPG

Belgija je u Sarajevo doputovala bez imperativa jer je već ranije osigurala plasman na SP. Na stadionu Grbavica počelo je "grbavo" za reprezentaciju Bosne i Hercegovine budući da su gosti poveli već u 4. minuti golom Thomasa Meuniera.

No, uslijedio je preokret. U 30. minuti je poravnao Haris Medunjanin, a u 39. Edin Višća doveo je BiH u vodstvo 2:1.

U drugom poluvremenu opet preokret, ovaj puta u korist Belgije. Michy Batshuayi (59) i Jan Vertonghen (68) zabijaju za vodstvo gostiju 3:2. No, tu nije bio kraj golijade na Grbavici. Nakon kornera u 82. minuti Dario Dumić donosi izjednačenje BiH, 3:3. Ipak, samo minutu kasnije ponovno vodi Belgija, za 4:3 pogađa Carrasco, što je na kraju bio i konačan rezultat.

24. travanj 2024 20:45