Ostalogosti imali dva gola prednosti

Veliki preokret u grčkom derbiju: bivši hajdukovac asistirao za pobjednički pogodak

25. rujna 2017. - 09:53

Rijekin suparnik u skupini D nogometne Europske lige AEK u derbiju je 5. kola grčkog prvenstva velikim preokretom svladao prvaka Olympiacos sa 3-2 (0-1).

Gosti iz Pireja su poveli 2-0 preko Marina (22) i Odjidja-Ofoea (46), no preokret domaćih pokrenuo je svojim prvim golom Christodoulopoulos (64).

Uslijedio je prekid od 20-ak minuta, a po povratku igrača na teren Christodoulopoulos (80) je svojim drugim pogotkom poravnao na 2-2 da bi Mandalos (89) u samoj završnici postigao pobjednički pogodak i to na dodavanje hrvatskog napadača Marka Livaje.

Livaja je odigrao drugo poluvrijeme za AEK koji je na vrhu ljestvice sa 13 bodova, dva više od prvih pratitelja Panioniosa i PAOK-a, dok je Olympiacos četvrti s osam bodova. Hrvoje Milić nije konkurirao za nastup u momčadi Olympiacosa.