Strani nogomettreba im pomoć japana

Australija ostavila živom nadu u direktni plasman na Svjetsko prvenstvo

5. rujna 2017. - 17:05

U prvom susretu posljednjeg, 10. kola skupine B azijske zone kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji 2018. godine Australija je u Melbourneu svladala Tajland sa 2-1 (0-0) i tako stigla na trenutačno drugo mjesto koje izravno vodi na SP.

Australci su dominirali protiv najslabije reprezentacije u skupini jer im je trebala pobjeda sa što većom razlikom, ali su poveli tek u 69. minuti preko Tomija Jurića. Tajlanđani su zaprijetili senzacijom kada je Pokklav Anan u 82. minuti poravnao na 1-1, no Australci su ipak uspjeli ostvariti primarni zadatak i pobijediti golom Mathewa Leckiea u 86.

Kolika je bila dominacija Australaca pokazuje i podatak kako su domaćini uputili čak 38 udaraca prema vratima Tajlanda, no postigli su tek dva gola.

Australija je tako natjecanje u skupin...

24. travanj 2024 19:41