Strani nogometNISU IMPRESIONIRALI

Miroljubivo na Etihadu: Everton nosi bod kući, Rooney zabio svoj 200-ti premijerligaški gol

22. kolovoza 2017. - 00:59
2017-08-21T205920Z_224572156_RC196B569110_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-MCI-EVE.JPG

Samo tri dana prije gostovanja na punom Poljudu, Everton je bio nadomak pobjede nad Manchester Cityjem na Etihadu, ali nisu izdržali do kraja premda su gotovo cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više.

Slično kao i u prvom susretu s Hajdukom, momčad Ronalda Koemana pala je u posljednjih pola sata i City je u 82. minuti izjednačio s igračem manje, te do kraja pritiskao tražeći potpuni preokret.

Everton je na Etihadu istrčao sa sedmoricom istih igrača kao protiv Hajduka, promijenio je Koeman i formaciju, zaigravši s trojicom u obrani, uz Keanea i Williamsa tu je bio i treći stoper Jagielka.

Očekivano, City je od početka dominirao u posjedu lopte (na kraju je omjer bio 65:35), ništa čudno kad je riječ o momčadima koje vodi Pep Guardiola, no Everton je dobro parirao. Pickford se...

19. travanj 2024 18:49