Strani nogometnakon drame penala

Quaresma odveo Portugal i u polufinale

Piše (H)
1. srpnja 2016. - 01:43

Nogometna reprezentacija Portugala izborila je plasman u polufinale Europskog prvenstva u Francuskoj nakon što je u četvrtfinalnom susretu u Marseilleu pobijedila Poljsku 5-3 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio 1-1.

Poljska je povela već nakon minutu i 39 sekundi igre golom Roberta Lewandowskog koji je postigao drugi najbrži pogodak u povijesti europskih prvenstava. Rekord i dalje drži bivši ruski reprezentativac Dimitri Kiričenko koji je na EP-u 2004. u Portugalu u susretu protiv Grčke zabio pogodak nakon 67 sekundi susreta. Izjednačio je Renato Sanchez u 33. minuti.

U nastavku susreta više nije bilo golova pa je susret ušao u produžetke, a kako niti u dodatnih pola sata nije bilo golova putnik u polufinale je dobiven izvođenjem jedanaesteraca. Više ...

18. travanj 2024 08:57