Real osvojio Ligu prvaka nakon penala i gola iz zaleđa

Piše PSD, (H)
29. svibnja 2016. - 01:23

Nogometaši Real Madrida osvojili su Ligu prvaka nakon što su u velikom finalu u Milanu boljim izvođenjem jedanesteraca slavili protiv gradskog suparnika Atletica s 5-3. U regularnom dijelu je bilo 1-1.

Za Real je u 15. minuti pogodio Sergio Ramos, za Atletico je izjednačio Yannick Ferreira-Carrasco (79), dok je u 48. minuti napadač Atletica Antoine Griezmann je promašio kazneni udarac.

Milanski finale ponudio je veliku bitku dvaju madridskih klubova u kojem nije bilo pobjednika nakon 120 minuta, a u raspucavanju jedanaesteraca je spretniji i sretniji bio Real. Tragičar penala bio je branič Atletica Juanfran koji je pogodio vratnicu i jedini promašio s "bijele-točke", a pogodak za 11. krunu "Kraljevskom klubu" zabio je na ovoj utakmici neprepoznatljivi Cristiano Ronaldo.