Strani nogometDRAME U EUROPSKOJ LIGI

Villarreal u 92. minuti svladao Liverpoola, Sevilla u završnici izvukla remi kod Šahtara

29. travnja 2016. - 01:03
2016-04-28T195655Z_104875015_MT1ACI14363860_RTRMADP_3_SOC.JPG

U prvim polufinalnim utakmicama Europske lige Villarreal je kod kuće pobijedio Liverpool s 1-0, dok su Šahtar i Sevilla odigrali 2-2. Uzvrati su za sedam dana u Sevilli i Liverpoolu.

U Lvivu su Šahtar i branitelj naslova Sevilla odigrali 2-2 u utakmici u kojoj je Sevilla povela, Šahtar preokrenuo, da bi osam minuta prije kraja španjolska momčad ipak izbjegla poraz. Poveli su gosti već u 6. minuti kada je Vitolo iz blizine ispod ukrajinskoga vratara pogodio mrežu. Šahtar je uspio preokrenuti već u prvom poluvremenu zahvaljujući svom Brazilcu Marlosu. On je u 23. minuti iskoristio dubinsko proigravanje Rakitskog i izjednačio na 1-1, a u 36. minuti je s lijeve strane naciljao glavu Tarasa Stepankenka koji dovodi Šahtar u vodstvo. U 81. minuti je dosuđen kazneni udarac za Sevillu nakon št...

23. travanj 2024 12:19