Rukometskupina D

Odlijepili se u drugom poluvremenu: Danska pobijedila Mađarsku

13. siječnja 2018. - 23:38

U susretu 1. kola skupine D Europskog prvenstva za rukometaše u Hrvatskoj Danska je pobijedila Mađarsku sa 32-25 (14-12).
Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, Danska je susret "prelomila" u razdoblju od 35. do 45. minute kada je serijom 6-1 od rezultata 16-16 stigla do prednosti od 22-17. Iako je 12 minuta prije kraja još bilo samo četiri razlike za Dansku (24-20), završnica nije ponudila neizvjesnost, u 58. minuti bilo je velikih 32-22 samo da bi Mađari u završnici uspjeli tek ublažiti poraz.
Rasmus Lauge Schmidt postigao je sedam pogodaka za Dansku, šest je dodao Mikkel Hansen, dok je Mate Lekai s pet golova predvodio Mađarsku.
Ranije je Španjolska deklasirala Češku sa 32-15 (16-9). Španjolci su u prvom poluvremenu postupno gradil...

19. travanj 2024 11:04