RukometEP rukometašica

Hrvatska završila natjecanje trećim porazom

9. prosinca 2016. - 21:49
podravka_bietigheim-131116

Hrvatske rukometašice doživjele su i treći poraz u skupini D Europskog prvenstva u Švedskoj, gdje su ih u petak svladale reprezentativke Rumunjske sa 31-26 (15-13), čime je naša izabrana vrsta već u prvom krugu završila nastup u Helsingborgu.

Za mogućnost plasmana u drugi krug izabranice Gorana Mrđena trebale su najmanje pobjedu u dvoboju s Rumunjkama, a slavljem od šest ili više pogodaka razlike imale bi zajamčeno mjesto među najboljih 12 reprezentacija Starog kontinenta.

U prvih deset minuta to je djelovalo kao ostvariva misija, jer je Hrvatska vodila sa 6-3. No, Rumunjke su serijom 5-0 okrenule rezultat te prešle u vodstvo koje do kraja utakmice više nisu ispuštale. Zahvaljujući sjajnoj Andreji Penezić, koja je u prvom poluvremenu postigla šest golova iz osam pokušaja, Hr...

19. travanj 2024 00:30