Dva zlata u dva sporta! Nevjerojatna Čehinja upisala se u povijest Zimskih olimpijskih igara

Piše H
24. veljače 2018. - 10:49
2018-02-24T063001Z_2097655107_DEVEE2O0I20VB_RTRMADP_3_OLYMPICS-2018-SNO-PGS-W.JPG

Čehinja Ester Ledecka (22) postala je prva osoba koja je osvojila zlatnu medalju u dva različita sporta na istim Zimskim olimpijskim igrama, ona je nakon senzacionalne pobjede u superveleslalomu u alpskom skijanju prije tjedan dana u subotu slavila i u paralelnom veleslalomu u daskanju na snijegu, disciplini u kojoj je bila među favoritima i prije natjecanja u Pjongčangu.

Ledecka je dominirala subotnjim natjecanjem, ostvarila je najbolje vrijeme u kvalifikacijama, u polufinalu je bila uspješnija od Njemice Theresije Ramone Hofmeister (21) koja nije uspjela završiti utrku, dok je u finalu za 46 stotinki bila brža od još jedne Njemice Seline Jorg (30).

I dok je prije tjedan dana u superveleslalomu kreirala senzaciju jer joj je najbolji plasman u Svjetskom kupu u toj disciplini bilo&nb...

18. travanj 2024 20:32