Sport Ostalo

mali balun

Makaranima veliki derbi Dalmacije, u zadnjem kolu kontra Dinama za titulu

mali balun

Novo vrijeme Apfel je nakon neočekivanog remija u prošlom kolu kod Crnice u Šibeniku u derbiju 9. kola ostvarilo važnu pobjedu nad momčadi Split Tommyja i prvenstvo učinilo potpuno neizvjesnim.

Dvorana GSC-a bila je popunjena gotovo do vrha, a među gledateljima bilo je i pedesetak navijača gostiju. U uzbudljivoj i sadržajnoj utakmici ljubitelji futsala imali su prilike vidjeti mnoštvo atraktivnih poteza Bajrušovića, Osredkara i Kazazića sa jedne i Sutona, Novaka, Perića s druge strane.

Navijači Novog vremena tijekom cijele utakmice burnim navijanjem dali su dodatnu snagu i motiv igračima Tea Strunje koji su tu podršku u potpunosti opravdali.

U zadnjem kolu Novo vrijeme na svom parketu dočekuje lidera Futsal Dinamo, ponovno nas očekuje groznica subotnje večeri, a za očekivati je novu pobjedu domaćih koja bi im mogla donijeti naslov jesenskog prvaka.

Novo vrijeme Apfel - Split Tommy 3:0 (1:0)

Makarska - Dvorana GSC. Gledatelja 850.
Suci: Saša Tomić (Zagreb)  i Nikola Jelić (Varaždin).
Strijelci: 1:0 Kazazić (11), 2:0 Musinov (38), 3:0 Bašković (40).
Najbolji igrač: Vedran Kazazić (Novo vrijeme Apfel).

Novo vrijeme Apfel: Bašković (8), Osredkar (7), Bajrušović (7,5), Sokol -, Kazazić (8), Vuković (7), Musinov (7,5), Eduardo (7), Andrijašević (7), Šuljić -, Nižetić -, Domić -, Herceg -, Perković -.

Split Tommy: Luketin (6), Grcić (6), Suton (6,5), Perić (6), Novak (6), Kosor -, Jurlina -, Čorluka (6), Marić (6), Tešija -, Sekulić -, Jukić -.

Vedran Kazazić, najbolji  igrač susreta:

- Utakmica je bila jako zahtjevna, vodila se prava rovovska borba. Pobjednika je odlučila naša želja, borbenost i mirnoća. Posebna zahvala našim navijačima koji su došli u velikom broju i napravili nezaboravnu atmosferu. Oni su nam dali vjetar u leđa za ovu važnu pobjedu i na tome im zahvaljujem u ime suigrača i stručnog stožera.

Kronika igre

Početak je pripao gostima koji su imali inicijativu, ali bez ozbiljnih prijetnji za Baškovića. Peta minuta donosi prvu prigodu za domaće, udarac Musinova zaustavio je Luketin. Splićani su do vodstva mogli u 10. minuti kada je udarac Grcića obranio domaći vratar.

A minutu iza toga Novo vrijeme je povelo, spretni Kazazić ubačenu loptu pred vrata Luketina petom je pospremio u njegov lijevi donji kut. Koliko se borbeno igralo pokazuje i podatak da su gosti već u 14. minuti napravili pet prekršaja pa su do kraja poluvremena morali igrati opreznije. Novo vrijeme je u 16. minuti moglo povećati vodstvo, Osredkar je izbio sam pred Luketina koji se nije dao savladati.

Nastavak dvoboja protekao je u želji domaćih da povećaju vodstvo, a gostiju da izjednače. Blizu podebljanja prednosti Novo vrijeme bilo je u 23. minuti kada je Eduardo umjesto mreže pogodio vratnicu. Grcićev pokušaj u 27. minuti obranio je vratar Bašković. U nastavku akcije Grcić je snažnim udarcem pogodio Vukovića u glavu i skoro ga nokautirao. U 32. minuti do gola su mogli jedni i drugi, Bašković je odbio šut Marića a u kontri je Luketin bio uspješniji od Andrijaševića.

Od 36. minute gosti igraju s igračem vratarom, ali im to nije pomoglo da probiju obranu domaćih. U 38. minuti Makarani su došli do kapitalne prednosti, Musinov je oduzeo loptu igračima gostiju i iz svog polja naciljao praznu mrežu. U istoj minuti dosuđen je kazneni udarac za Novo vrijeme nakon igranja Sutona rukom, no udarac Osredkara sa 7 metara završio je iznad vrata.

Konačnih 3:0 uradak je vratara Baškovića koji je nogom iz svog prostora pogodio prazna vrata gostiju.