Sport Ostalo

kickboxing

Splićanin u finalu EP-a u Skoplju pobijedio aktualnog svjetskog prvaka

kickboxing

Said Asatov je aktualni svjetski prvak, no Rusu ta činjenica nije pomogla u finalu Europskog prvenstva u kickboxingu za juniore u Skoplju, Roko Doždor je bio bolji i tako postao prvak Europe!

Na putu do finala član splitskog kluba Pit Bull porazio je i Portugalca Tiaga Santosa, te Bugarina Ognijana Mirčeva i na dominantan način uzeo zlato u low kicku, kategorije do 63,5 kilograma!

Splićanin je tako upotpunio kolekciju trofeja, prije samo tri mjeseca osvojio je i juniorsko Svjetsko prvenstvo u savateu.

Njegova medalja nije bila jedina za hrvatski kickboxing u Skoplju, posebno uspješni bili su Dalmatinci: Jozo Stupalo (Mornar) i Rokov klupski kolega iz Pit Bulla Ilir Deskaj uzeli su srebra.

Na EP u Makedoniji nastupila su ukupno 1563 natjecatelja iz 37 država, Hrvatska je na tatamiju osvojila ukupno osam zlata (i Makaranka Sara Jelić), dok je Rokovo zlato jedino hrvatsko iz ringa.