Sport Ostalo

IZNAD MREŽE

Šesta za redom: Kaštelani slavili u Zagrebu, titula stigla u ruletu petog seta

IZNAD MREŽE

Kaštelanski odbojkaši po šesti put u nizu prvaci su Hrvatske! Potvrdila je to pobjeda u četvrtoj utakmici finalne serije u Zagrebu, dan nakon što su istu stvar na istom mjestu napravile odbojkašice i tako skupa zaokružili za njih nikad bolju odbojkašku sezonu koja je potvrdila - Kaštela su hrvatski centar odbojke!

Najave i trenera i igrača bile su istovjetne - u Zagreb se ide po titulu, nikakva peta utakmica ne dolazi u obzir! Ta nabrijanost bila je više nego očita i na parketu, gotovo svaki poen su slavili ko' da je titule vrijedan, dodatna energija stizala je s tribina koje su, u respektabilnoj mjeri ispunjene gostujućim navijačima, opet pravile „domaćinsku“ atmosferu Kaštelanima pa nije ni čudo da su nakon posljednjeg poena svi skupa slavili na terenu!

Dramom ispunjena cijela utakmica odmah je tako i počela - poen za poen u startu, nekoliko očito nebitnih vodstava i jednih i drugih da bi se jako brzo u samu završnicu seta ušlo u potpunom egalu (23:23). Tu su Kaštelani spretniji, posebice u zadnjem poenu koji nakon duge izmjene odlazi na njihovu stranu i donosi im prvi od potrebna tri seta za titulu.

Gotovo identičan set se odigrao nakon. Sada su Zagrepčani konstantno u maloj ili malo većoj prednosti (10:6, 14:11), no odličan blok Kaštelana za dolazak na samo jedan poen zaostatka (18:17) označio je njihov povratak u igru pa im se nasrtaj odmah pokušava prekinuti time-outom zagrebačke klupe. Na prvu je izgledalo da se isplatilo jer je opet tri razlike za domaćine (20:17), međutim odlična serija servisa Ljaftova potpuno preokreće stvari (20:21). Ipak, nekako se rezultat opet prevrće pa je uslijedilo ukupno izjednačenje.

Treća dionica protjecala je u rezultatskoj izjednačenosti sve negdje do sredine (7:6, 12:11) kada „mladostaši“ odličnim servisom koji ih je krasio cijelo ovo finale prave prvu osjetnu razliku (18:13). Iz tog deficita Kaštelani se više nisu mogli izvući, i Zagrepčani su vidno napaljeni pa ne čudi njihova eksplozija emocija kada su potpuno preokrenuli rezultat u setovima na 2:1.

Sasvim ista slika gledala se i u četvrtom setu, ali ipak s bitno drukčijim epilogom - sada su Kaštelani ti koji po sredini seta vežu nekoliko važnih poena (12:16) i koji s lakoćom privode dionicu kraju, izjednačavaju ukupni rezultat i odvode priču u napetost „tie breaka“, petog seta.

Tu je prvih par izmjena prošlo poen za poen (3:3, 5:5) da bi se tada dogodila titule vrijedna serija Kaštelana koji vežu četiri poena i ovom kraćem formatu seta odlaze na izrazito veliku prednost (5:9). Do kraja tu prednost brane, nisu se Zagrepčani približili na više od dva poena, a neuspjelim blokom donijeli su petnaesti poen novim/starim prvacima Hrvatske!

Uslijedilo je ogromno slavlje klupe, igrača i navijača, svi zajedno na parketu počeli su sa slavljem šeste uzastopne titule, put kući im sigurno neće biti dosadan! Put u Kaštela, grad odbojke!

Mladost - Mladost Ribola Kaštela 2:3

Mladost - Mladost Ribola Kaštela 2:3 (23:25, 25:23, 25:18, 20:25, 9:15)

Zagreb, Dom odbojke, gledatelja: 300. Suci: Boris Vurušić (Varaždin) i Milan Zamaklar (Sisak)

Mladost: Kos, Sabljak, Nikačević, Hanžić, Bakonji, Sedlaček, Strahija, Vujović, Prlić, Marelić, Brčić, Dukić.

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Kulušić, Giljanović, Đirlić, Corsini, Glaurdić, Polchlopek, Pervan, Ruiz, Ljaftov, Sabljić, Cikojević.