OstaloSt. Moritz

Kostelić prošao kvalifikacije za glavnu slalomsku utrku na Svjetskom prvenstvu u skijanju

18. veljače 2017. - 19:10
fis_skijanje15-190117

Ivica Kostelić uspio se kvalificirati za glavnu slalomsku utrku na Svjetskom prvenstvu u skijanju u Sankt Moritzu koja je na programu u nedjelju, bivši svjetski prvak u ovoj disciplini u subotnjim je kvalifikacijama zauzeo 15. mjesto sa 2.35 sekundi zaostatka za pobjednikom Slovencem Jakobom Špikom.

Kosteliću, koji je prije 14 godina upravo u Sankt Moritzu osvojio naslov svjetskog prvaka u slalomu, nedjeljna utrka mogla bi biti posljednja u bogatoj karijeri u kojoj je osvojio četiri olimpijska srebra, naslov ukupnog pobjednika Svjetskog kupa (2011) i dva mala Kristalna globusa u slalomu.

Uz Kostelića, u kvalifikacijama slaloma nastupio je i Elias Kolega, ali on je sa 11.88 sekundi slabijim vremenom od Špika bio tek 33. i nije izborio nastup u nedjelju.