Sport Ostalo

RRC i DOMAĆE PRVENSTVO

Ragbijaši Nade odradili posao u Beogradu, Makaranima pripao derbi Dalmacije

Trećom ovosezonskom pobjedom splitski ragbijaši prezimit će na prvom mjesta regionalnog natjecanja. Prema očekivanju bio je to pravi ispit zrelosti mlade splitske momčadi na igralištu usred Ade Ciganlije.

Uvijek maksimalno „nabrijana" atmosfera u Beogradu dodatno je motivirala domaće igrače da daju svoj maksimum u susretu sa splitskom momčadi. Pobjeda nad velikim rivalom iz Splita izbrisala bi sve loše trenutke i propuste domaće momčadi u jesenskim natjecanjima.

Igrači Rada uložili su silan napor i energiju da zaustave pobjednički niz Nade te učinili susret krajnje zanimljiv i rezultatski neizvjestan do pred sam kraj susreta. Nada je bolje otvorila susret, puna samopouzdanja proizašlog iz dosadašnjih dobrih igara te očito manje impresionirana važnošću utakmice od domaće momčadi.

Domagoj Plazibat već u 7.minuti postiže zgoditak kojeg uspješno pretvara Rosso za vodstvo Nade 7:0. Koristeći početnu nesigurnost domaće momčadi Nada zgoditkom Marina Vlajčevića u 11 minuti povećava vodstvo na 12:0. Jerković iz kaznenog udarca u 21. minuti smanjuje na 3:12 i budi nadu domaćim igračima. Igrači skupa domaće momčadi počinju vršiti sve jači pritisak u polju splitske momčadi.

Nada se odlično brani i 24 minuti nakon brzog kontranapada preko Rudića i Rossa stiže do 3:19. Unatoč sigurnog vodstva splitske momčadi igrači Rada ne posustaju, već srčano u fazama vrše pritisak na obrambene linije Nade. Rezultat tog pritiska su i dva zgoditka Vladimira Đukića u 28. i Nikole Rodića u 40. minuti za domaću momčad koja se i rezultatski vraća u igru smanjivši vodstvo Nade na 13:19 uz oduševljenje domaće publike.

Prvih dvadeset minuta drugog poluvremena vodi se bespoštedna borba za svaki pedalj terena. Bodreni od strane domaćih gledatelja igrači Rada nastoje doći do zgoditka kojim bi stigli vodstvo splitske momčadi i preokrenuli tijek susreta u svoju korist.

Splitska momčad pokazuje karakter izdržavajući silne nalete domaćih igrača te prva postiže poene u drugom poluvremenu preko brzog i odvažnog Vlajčevića u 59. minuti susreta za 13:24. Točku za kraj nadanja domaćih igrača stavlja danas izvrsni Domagoj Plazibat zgoditkom u 74 minuti. Posljednji zvižduk suca Karića iz Zenice označio je početak slavlja splitske momčadi.

U vrlo teškoj i zahtjevnoj utakmici protiv izuzetno motiviranog protivnika koji se borio do samog kraja utakmice, pomlađena splitska momčad izvojevala je zasluženu i vrijednu pobjedu. Karakter pobjednika stječe se mukotrpnim radom i hrabrom borbom na teškim utakmicama i gostovanjima poput ovog današnjeg u Beogradu.

Odluka stručnog vodstva Nade da za vrijeme odsustva najboljih igrača zbog ciklusa utakmica reprezentacije iskoriste za pojačani individualni rad s mlađim igračima donosi prve rezultate te su igrači poput Đurovića, Jelavić-Mitrovića, Plazibata, Rudića, Vlajčevića i Vuletića već spremni preuzeti odgovornost te vrlo uvjerljivo i sigurno odigrati susret protiv snažnog i neugodnog protivnika poput danas Rada u Beogradu.

Derbi susret rivala koji zajedno nastupaju kao RT Dalmacija u Regionalnoj ligi (RRC) pripao je momčadi Makarske Rivijere.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri, domaći su polaganjem Kovačića i pretvaranjem Subašića poveli s 7:0. Subašić je iz kaznenog udarca u 20. minuti povećao na 10:0.

Nakon toga gosti su preokrenuli rezultat, zgodicima M.Efendića i Klarića poravnali su na 10:10. U nastavku utakmice potpunu nadmoć na terenu imali su domaći ragbijaši, polaganjem Lovrića, Kovačića i Majića poveli su s 25:10.

Sinjani su jedine zgoditke u drugom poluvremenu postigli iz kaznenog udarca u 58. minuti. Kada je veteran u redovima domaćih Klarić najprije položio a zatim bio precizan u pretvaranju moglo je započeti slavlje domaćih.

Osim tri osvojena boda domaćima je pripao i bonus bod jer su imali više od četri polaganja, Makarska Rivijera zajedno sa Nadom i Mladost (Zagreb) vodit će neizvjesnu utrku za naslov ovosezonskog prvaka Hrvatske.