Zenica – Stadion na Kamberovića polju. Gledatelja 300.
Sudac: Predrag Štiglić (Beograd).

Čelik: Bašić, Fetić, Alić, Garanović, Suljić, Keserović, Pašanbegović, Selimbegović, Zadić, F. Spahić (3), Bišić, Topčić, Hamzić, E. Spahić, Tuka, Mrkaljević, Gojković, Kubat, Topalović, Begić, Smajlović, Ahmić, Kapić.

Nada: Šarić, Čorić, Borozan, Jelavić-Mitrović, Perić, Jerčić, Keen, Popović, Antić, Lerotić, Vlajčević (5), Generalić, Burazin, Bavčević, Rosso (13), Antičević, Buidimir, Petrić, Kodžić, Vuletić, Vukša, Komar, Dodoja.

Splićani su punom mjerom uzvratili za poraz u finalu prošle sezone, na Kamberovića polju su igrači Nade odigrali izvrsnu utakmicu i zasluženo došli do uvjerljive pobjede.

Bez obzira na dosta izmjena u momčadi trener Splićana Mate Borozan i pomoćnik mu Ivan Rešetar su pripremili odlično momčad, osim poena iz kazne kojom su domaćini preko Fadila Spahića stigli do vodstva od 3:0 Čelik nije uspio ništa konkretno napraviti.

Do kraja prvog dijela rastrčao se Luciano Luka Rosso, postizao zgoditke i pogađao kazne, u obrani su se posebno istakli iskusna spojka Vedran Antić i mlado krilo skupa inače debitant Maximillian Keen.

No obrana Nade je djelovala uigrano i savršeno, bez pogreške. Vrhunsku predstavu začinili su Splićani ranim potkom krila Marina Vlajčevića u 48. minuti, da dodatnim pretvaranje Rossoa i do kraja su Splićani samo mirno kontrolirali dvoboj osvojivši bodove na startu prvenstva.

ROBERT RADICA

Dalmacija - Ljubljana 16:15 (13:15)

Makarska – Gradsko igralište. Gledatelja 150.
Sudac: Dean Štiglić (Beograd).

Dalmacija: Pleić, I. Jukić, Žigo, Majić, A.Vučemilo, Lovreta, Grle, Tomić (5), Dedić, Klarić, Efendić, Župan, Pavlović (11), Vučković, Mucić, Kurilj, D. Jukić, Škarica, B.Vučemilo, Bućan, Kovačić, Šolto, Puharić.

Ljubljana: Pilko (5), Zaletel, Miljuš, Šercer, Dobnikar, Oruč, Suljič, Jovič, Šemrmov (5), Kavčić (5), Okič, Subašić, Habjaničć, Jewell, Tropan, Javornik, Sajevič, Lebreton, Železnik, Edwards, Jovanovič.

Selekcija Dalmacije sastavljena od igrača Makarske rivijere i Sinja svladala je Ljubljanu, iako su gosti iz Slovenije zgodicima Pilka i Šemrmova, te poenima Kavčića iz pretvaranja i kaznenog udarca sredinom prvog poluvremena vodili sa 15:7. Do odlaska na odmor Pavlović je bio precizan iz kaznenih udaraca i smanjio vodstvo gostiju.

Sa samo četiri zajednička treninga i bez ijedne pripremne utakmice domaći su u nastavku utakmice ogromnom borbenošću i uz veliku podršku navijača preokrenuli rezultat.

Igrači Dalmacije potpuno su nadigrali goste koji nisu imali ni jednu priliku za postići zgoditak, nakon dva promašaja Nikola Pavlović iz trećeg pokušaja pogodio je kaznu što je bilo dovoljno za minimalnu pobjedu i veliko slavlje novaka u RRC ligi.