Bender i Sunsi iznenadili Spurse

15. siječnja 2017. - 09:14

U svih pet utakmica u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi koje su bile na programu u subotu slavili su domaćini, a jedino je iznenađenje 108-105 pobjeda Phoenix Sunsa protiv San Antonio Spursa u kojoj je zapaženu ulogu imao i mladi hrvatski igrač Dragan Bender.

Bender je proveo gotovo čitavu četvrtu četvrtinu na parketu, a upravo u tom razdoblju su Sunsi zaostatak od 80-85 pretvorili u neočekivanu 108-105 pobjedu. Devetnaestogodišnji "rookie" je ukupno igrao 20 minuta i za to vrijeme postigao po šest koševa i skokova (šut za dva 0-1, trica 2-3) uz jednu asistenciju, a u završnim je minutama nekoliko puta uspješno skočio u obrani.

Sunse je do pobjede vodio Devin Booker sa 39 ubačaja, dok Spursima nije bilo dovoljno niti 38 poena Kawhija Leonarda.