Košarkaa1 liga

Žuti nisu uspjeli do pobjede u Trnskome

6. prosinca 2016. - 21:06
split_alkar16-151016

Zagreb je prekinuo Splitov niz od šest uzastopnih pobjeda. Momčad trenera Ivice Skelina naišla je na raspoloženijeg protivnika.

Veliki hendikep Splita koji je sada na skoru 8-2 bio je izostanak ozlijeđenog Kedže u borbi pod koševima, na koncu su domaćini imali deset skokova više. Dok su Splićani mogli parirati u skoku držali su se potpuno u susretu, do sredine druge četvrtine su i vodili. Ključni "break" domaći su napravili krajem druge i početkom treće četvrtine kada su serijom 15:2 preuzeli vodstvo koje nisu ispuštali do kraja.

U zadnju dionicu "mravi" su ušli s 14 koševa viška, ali su Splićani serijom trica (po dvije Kalajžića i Rančića, jedna Širka) tri pol minute prije kraja zaostatak sveli na samo četiri poena, bilo je 81:77. Na 83:77 pokušaji za tricu Širka i Kala...

25. travanj 2024 17:28