HajdukKali se u susjedstvu

Zabio je Dinamu za posljednju ‘jesensku titulu‘, otkrio nam ključ za novu i kazao u kakvom je stanju Nikola Kalinić

Piše Ivan Renić
4. prosinca 2023. - 15:18

Hajduk je jesenski prvak! „Do čepa” je tako natočen optimizam u navijače Bijelih. A kako i ne bi kada znamo da je to zadnji put bio u sezoni 2004./2005. Onoj čuvenoj, šampionskoj. A „titulu” jesenskog prvaka zaradio je zahvaljujući pobjedi nad Dinamom u Poljudu. Slavila je momčad Bake Slišković s 1:0, a zlata vrijedan pogodak zabio je Tomislav Bušić. Bio je to povod da ga nazovemo. Tu je, nadomak Splita, u Kaštelima.

- Kako se ne bih sjećao... To je nešto što ti ostane u glavi cijeli život. Sjećam se cijelog tog dana. Bila je kiša, ružno vrijeme, hladno. A takva je bila i utakmica. S puno prekida, bila je velika bakljada.

Gol je pao u 88. minuti. Ali nije to ni blizu bio kraj utakmice. Produžila se za 13 minuta zbog silnih prekida.