Domaći nogomettri komada

Kao pravi golgeter: nekadašnje Hajdukovo krilo u velikom stilu završio prvenstvenu sezonu

Piše R.R.
12. studenog 2018. - 21:34
2018-11-08T163201Z_932841360_RC1278DBE160_RTRMADP_3_SOCCER-EUROPA-AST-JAB.JPG

Kakav upečatljiv kraj sezone, i to odlične u kojoj je vukao svoju momčad. Govorimo o Zadraninu Marinu Tomasovu nekadašnjem krilu Hajduka i Rijeke ključnom igraču Astane. Prvenstvo Kazahstana osvojili su već ranije, ali kraj sezone i posljednji dvoboj bio je za pamćenje. Tomasov je u 4:0 pobjedi nad Irtysh Pavlodarom bio trostruki strijelac.

Prvi pogodak Tomasov je postigao u 21. minuti s tih 1:0 se otišlo na odmor. U nastavku je prvo Rangelo Janga povisio na 2:0, a potom je Tomasov u 65. i 68. minuti zabio još dva pogotka, za hat-trick. Time je Tomasov stigao do brojke od 14 prvenstvenih pogodaka u ovoj sezoni i uvjerljivo je najbolji strijelac kluba (napadač Shchetkin je zabio deset golova). Astana je prvenstvo okončala sa 77 bodova (i kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezon...

19. travanj 2024 17:00