Domaći nogometLIGA PRVAKA

Soudani i Fernandes odveli Dinamo u grupu

25. kolovoza 2016. - 00:41
dinamo_split22-190816

Nogometaši zagrebačkog Dinama naći će se u četvrtak na ždrijebu u Monacu među 32 kluba koji će biti raspoređeni u skupini ovosezonskog izdanja Lige prvaka, nakon što su u uzvratnom dvoboju u Salzburgu pobijedili istoimenog domaćina s 2-1 (0-1, 1-1) u produžetku.

Na iznimno sretan način hrvatski je prvak drugu sezonu zaredom, a četvrti put u povijesti izborio mjesto u grupnoj fazi Lige prvaka, iako je sve do 87. minute austrijski prvak imao mjesto u elitnom europskom natjecanju, zahvaljujući pogotku Valentina Lazara u 22. minuti, kada je loše reagirala desna strana Dinamove obrane.

Salzburg je imao još nekoliko prilika za povećanje vodstva, a najbolju je propustio Berisha, kad je u 80. minuti sam krenuo prema Eduardu, ali je portugalski vratar uspio obraniti njegov udarac...

19. travanj 2024 14:32